Bakan Göktaş Açıkladı;Ödemeler Başladı!

Bakan Göktaş açıkladı: Çocuğu okula giden annelere 5330 TL ödemeleri başladı: İşte e devlet başvuru ekranı.

featured

Bakan Göktaş açıkladı: Çocuğu okula giden annelere 5330 TL ödemeleri başladı: İşte e devlet başvuru ekranı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş bir son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Göktaş yaptığı son dakika açıklamasında çocuğu okula giden annelere Şubat ayı destek ödemesinin yapılmaya başlandığını, başvuru yapanlara destek ödemelerinin devam edceğini bildirdi.

SED YARDIMI NEDİR?

Sosyal ve Ekonomik Destek Programı için e devlet kapısında şu ifadelere yer verildi: “Ekonomik yoksulluk içinde olup da çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamlarını en düşük seviyede dahi sürdürmekte güçlük çeken ailelerin kendi kendine yeterli hale gelinceye kadar çocuklarının bakımı ve desteklenmesi amacıyla geçici bir süre verilen ekonomik destekler ile psiko – sosyal destek sistemidir”

MAAŞ DEĞİL, DESTEK ÖDEMESİ

E Devlet kapısında SED yardımının maaş olmadığı, bir destek ödemesi olduğuna şu ifadelerle yer verildi:

“Sosyal ve ekonomik destek hizmeti ödemeleri maaş ödemesi değildir. Ailenin ekonomik koşullarınızı iyileştirme ve değiştirme çabalarını desteklemesi, çocuklarının bu süreçte zarar görmeden bakımı ve ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla geçici süre ile yapılmaktadır. Ekonomik destek alan müracaatçılarımızın kendi kendilerine yeterli hale gelebilmeleri, bir iş ve meslek edinerek ailesini geçindirebilecek duruma gelmek için çaba göstermeleri gerekmektedir. Almış olduğu ödemeleri çocuklarının temel ihtiyaçlarının karşılanması ve çocuklarının yararına kullanması gerekmektedir. Daha önce yardım verilmiş olması kişiye bir hak doğurmamaktadır. Sosyal ve ekonomik destek hizmetlerinde esas ilke, kişilerin en kısa süreçte kendi kendilerine yeterli duruma getirilmesidir”

BAKAN BAŞVURUYU AÇIKLADI

Çocuklar için hizmetlere özel önem verdiklerini ve çocukların farklı ihtiyaçlarını gözeterek hizmetlerini her geçen gün daha da geliştirdiklerini ve çeşitlendirdiklerini söyleyen Bakan Göktaş, bu kapsamda SED ödemelerinin 2024 yılı için zamlandığını söyledi.

Bakan Göktaş yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “SED hizmetinde çocuk başına yapılan ekonomik destek tutarını ortalama 3 bin 571 liradan 5 bin 330 liraya yükselttik. Ayrıca koruyucu ailelere çocuk başına yapılan ödemelerin aylık ortalaması da 5 bin 705 liradan 8 bin 895 liraya çıkartıyoruz”

Bakan Göktaş Açıkladı;Ödemeler Başladı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir