BAŞKAN BAYDİLLİ’DEN ZAFER BAYRAMI MESAJI

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi’nin 101. yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı

featured

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi’nin 101. yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı

Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını kazandığı 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferinin 101. yıldönümünde Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli bir mesaj yayınlayarak cumhuriyetin ve bağımsızlığın perçinlenmesini sağlayan büyük zaferi kutlamanın haklı gurur ve sevincini yaşadıklarını belirtti.

Başkan Baydilli mesajında şu cümlelere yer verdi:

“Milletimiz her türlü yokluğa, imkânsızlığa ve zorluğa rağmen özgürlük mücadelesinden vazgeçmemiş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde vatanına ve bayrağına canı pahasına sahip çıkmıştır. Aziz milletimiz şanlı tarihinden aldığı kahramanlığı ve vatanseverliğiyle varlığına son vermek isteyenlere karşı 7’sinden 70’ine kadar çocuğu, genci, yaşlısı, kadını ile dik durmuş ve hiçbir engelin bağımsızlık yolunda kendini engelleyemeyeceğini tarihin her döneminde göstermiştir.

Çanakkale Muharebelerinden 15 Temmuz hain darbe kalkışmasına değin aziz milletimiz her gerektiğinde vatanda siper olmuş ve vatan toprağının nasıl korunacağını, vatan için ölüme nasıl koşulacağını göstererek nasıl fedakâr bir millet olduğunu gözler önüne sermiştir. 30 Ağustos 1922’de Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nde de mesele vatan toprağı ve bağımsızlık olunca milletimiz yine büyük bir mücadele örneği göstermiş, dünyaya korku salan şanlı bir zafer kazanarak cumhuriyetin temelini sağlamlaştırmıştır.

Her aşaması eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu olan milli mücadele sonucunda kazandığımız bağımsızlığı, milletimiz milli birlik ve beraberlik anlayışıyla her zaman koruyacaktır. Bize düşen de bu şanlı ecdadın torunları olarak şer odaklarına karşı bu aziz vatanı tarihimizden ve ecdadımızdan aldığımız ilhamla sonuna kadar korumaktır. İçerden veya dışardan hangi şer odakları olursa olsun bu topraklar için bir hesabın peşinde olanlara tarih boyunca olduğu gibi bundan sonra da asla fırsat verilmeyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; 30 Ağustos Zaferi’ni bize armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Tüm milletimizin ve hemşerilerimin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.”

BAŞKAN BAYDİLLİ’DEN ZAFER BAYRAMI MESAJI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir