Başkan Çalışkan’dan Kandil Kutlaması

DP Şanlıurfa Karaköprü İlçe Başkanı Mehmet Çalışkan mübarek üç ayların başlaması ve Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

featured

Başkan Çalışkan mesajında, toplumumuzda ve manevi hayatımızda ayrıcalıklı bir yeri bulunan mübarek üç aylar ve Regaip Kandiline bir kez daha ulaşmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Tüm İslam alemi için rahmet, bereket ve mağfiret ayları olan üç aylara kavuşmanın sevincini yaşadıklarını ifade eden Çalışkan, “Recep, Şaban ve Ramazan aylarını içinde barındıran, Regaip Kandili ile başlayıp Kadir Gecesi ile sona eren üç aylara erişmenin mutluluğunu ve sevincini hep birlikte paylaşıyoruz. Mübarek üç aylar, manevi duyguların yoğunluk kazandığı; şefkat, merhamet, dayanışma ve yardımlaşma hislerinin doruğa ulaştığı, hayır ve iyiliklerin arttığı müstesna günlerdir. Regaip Kandili de tıpkı diğer kandiller gibi toplumumuz için vazgeçilmez öneme sahiptir. Bu özel günler, toplumumuzda birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını artırırken, Yüce Allah’ın rahmet ve merhametinden bolca faydalanabilmek için de önemli bir fırsattır. Sayısız güzelliklerin yaşandığı bu anlamlı gecenin, sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını temenni ediyorum. Bu vesileyle, başta Şanlıurfalı hemşerilerimin olmak üzere aziz milletimizin ve bütün İslam âleminin üç aylarını tebrik ediyor, Regaip Kandilinin hayırlara vesile olması diliyor; kandilin ve üç ayların tüm insanlığa sağlık, afiyet ve hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Çalışkan’dan Kandil Kutlaması

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir