Başkan Coşkun”Amacı Ne Olduğu Bilinmeyen Bir Linç Çözüm Getirmez”

Geçtiğimiz hafta Şanlıurfa’ya İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Asım Sultanoğlu ve Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen İl Bşk İbrahim Coşkundan Açıklama geldi.

featured

Geçtiğimiz hafta Şanlıurfa’ya İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Asım Sultanoğlu ve Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen İl Bşk İbrahim Coşkundan Açıklama geldi.

Geçtiğimiz hafta Şanlıurfa’ya il milli eğitim müdürü olarak atandığı haberinin çıkmasının ardından bugün göreve başlayan İl Milli Eğitim müdürümüz Asım Sultanoğlu ile ilgili sosyal medya üzerinden yürütülen bir kampanyaya ilişkin ayrıntılı bir tetkik yapma zamanımız oldu. Hem sendika olarak hem de duyarlı birer vatandaş olarak her türlü cinsi sapkınlığa, pedofiliye ve LGBTi dayatmalarına karşı olduğumuzu her platformda dillendirdik. Bu tip cinsi sapkınlıkların hangi camiadan,hangi cenahtan olursa olsun en sert şekilde cezalandırılması gerektiği konusunda fikirlerimizi defalarca kez ifade ettik. Karaman ilinde yaşanan çirkin olay ile ilgili olayın faili olan şahsın yüzlerce yıllık hapis cezası aldığı ve meslekten ihraç edildiği, bir daha gün yüzü göremeyecek şekilde cezalandırıldığı kamuoyunun malumudur. Bu cezanın bu tip suçlular için az olduğu, hangi ceza verilirse verilsin, kendilerine emanet edilmiş minicik yavrulara kem gözle bakmanın karşılığı olmayacağı da aşikardır. Eğer amacımız bu tip hadiselerin tekrarlanmaması, buna yeltenenlerin en ağır şekilde cezalandırılması ise bu duygularda kamuoyunda tepkilerini dile getiren herkesle ortaklaşabiliriz. Ancak söz konusu şahsın dışında belli bir camiayı ya da o çirkin fiili işleyen kişi üzerinden İslami hassasiyeti olan bütün camiaları mahkum etmeye çalışan bir niyet sezdiğimizde bu çirkinliğin karşısında durduğumuz gibi o niyetle de layıkıyla mücadele etmeyi de biliriz. Kamuoyunda iyi niyetle meselenin ayrıntılarına vakıf olmadan refleks gösteren hemşehrilerimizin olduğunu görüyoruz. İyi niyet göstererek meselenin ayrıntılarını öğrenmeye çalışmak hepimizin hakkıdır. Süreç içerinde İl Müdürümüzün eğitime bakışı, şehrimize katacakları, çocuklarımızın geleceğine dair atacağı adımlarla ilgili herkesin bir fikri olacaktır. Ancak ulusal çapta niyeti bir yüz kızartıcı bir fiilin arkasına gizlenerek koca bir camiayı linç etmek olanların hevesleri kursaklarında kalacaktır. Bu şehir hepimizin, el ele vererek şehrimizin problemlerini küçültüp, ortak noktada buluşarak Urfamızı hep beraber büyütebiliriz.

Başkan Coşkun”Amacı Ne Olduğu Bilinmeyen Bir Linç Çözüm Getirmez”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir