Başkan Mehmet Kaz’dan Cumhuriyet Bayramı Kutlaması!

İNKA GRUP İNŞ SAN TİC LTD ŞTİ FIRATPEN Şanlıurfa Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet KAZ Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

featured

İNKA GRUP İNŞ SAN TİC LTD ŞTİ FIRATPEN Şanlıurfa Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet KAZ Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

“Milletimizin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin simgesi Cumhuriyetimizin ilanının 100. yılındayız. Milletimizin birlik ve beraberliğinin en önemli tezahürü olan Cumhuriyet’in ilanı Türk milletinin, tarihte eşine ender rastlanan bir azim ve irade ile yapılan Kurtuluş Savaşı sonunda kazandığı, tarihindeki en büyük zaferidir. Türk milletinin yeniden doğuşu ile kurulan Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşamaktayız. Türk milleti, 29 Ekim 1923’te tüm dünyaya iradesine pranga vurdurmayacağını, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla ilan etmiştir.
Tarihte eşine az rastlanır bir destanla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, o günden bu yana vizyonunu geliştirerek emin adımlarla geleceğe yürümekte ve muasır medeniyeti yakalamış modern ve büyük Türkiye ideali yolunda hedeflerini gerçekleştirmektedir. ‘Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır’ düsturuyla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde yürütülen istiklal mücadelemiz, vatanımızın işgallerden kurtarılması ve Cumhuriyetimizin ilanıyla hedefine ulaşmıştır. Cumhuriyetimizin kuruluşundan Türkiye Yüzyılı’na uzanan bir asırlık tarihimizi birlik ve beraberlik içinde, 100. yıla yakışır bir şekilde gururla ve onurla kutlayacağız.  
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin banisi, Kurtuluş Savaşımızın muzaffer komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimiz ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.” dedi.

Başkan Mehmet Kaz’dan Cumhuriyet Bayramı Kutlaması!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir