Birecikte Anestezi İle Yeni Dönem!

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz; "Uzun süredir çeşitli nedenlerden dolayı bu önemli ünite hizmet veremiyordu

featured

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz; “Uzun süredir çeşitli nedenlerden dolayı bu önemli ünite hizmet veremiyordu. Hizmet Başkanlarımız ile birlikte Ünitedeki eksikliklerin giderilmesi, personel desteğinin sağlanması ile hastanemize yeni atanan Genel cerrahi uzmanlarımızın da özverili çalışmalarıyla bu önemli ünite yeniden hizmet vermeye başlamıştır. Böylelikle vatandaşlarımızın Birecik ilçemizden çevre illere sevkini önemli oranda azaltacaktır. Birecikli vatandaşlarımıza hayırlı olsun.

Genel Cerrahi Uzmanları tarafından gerçekleştirilen endoskopi işlemleri ile gastrit, reflü, ülser gibi mide hastalıklar ile kolonoskopik incelemeyle de kalın bağırsak hastalıkları teşhis edilerek tedavileri yapılıyor.

Solmaz; mide veya bağırsak şikayetleri olan hastaların öncelikle polikliniklere başvurmalarını isteyerek, yapılan ön değerlendirme ve tetkikler neticesinde poliklinik doktorları tarafından uygun görülürse hastalara endoskopi ve kolonoskopi işlemleri için randevu verildiğini belirtti.

Birecik Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Erhan Gökçe, Endoskopi ünitemizde yeniden endoskopi işlemlerimize başlamış bulunuyoruz. Endoskopi, işlemlerini halkın tabiriyle anestezi ile bayıltarak yapıyoruz. Bu anlamda artık halkımızın tekrar il merkezlerine gitmesine gerek kalmadan burada bu hizmeti vermeye devam edeceğiz Endoskopi çekimi için ilçe dışına gitmesine gerek kalmadan vatandaşlarımız hastanemizde hizmet alabilirler. Genel Cerrahi Uzmanımız muayenesinden sonra gerekli görülmesi durumunda randevu verilerek endoskopi işlemleri yapılmaktadır. dedi.

Birecikte Anestezi İle Yeni Dönem!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir