Canpolat’tan Kandil Kutlaması!

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Mevlid Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında, “O'nun dünyaya gelişi bir doğumdan öte, dünyanın aydınlandığı gündür” ifadelerini kullandı.

featured

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Mevlid Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında, “O’nun dünyaya gelişi bir doğumdan öte, dünyanın aydınlandığı gündür” ifadelerini kullandı.

“Alemlere rahmet olarak gönderilen Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) doğumuyla sadece insanlık değil tüm kainat şereflendirilmiştir” sözleriyle mesajına başlayan Başkan Mehmet Canpolat, şunları kaydetti:
“O’nun dünyaya gelişi bir doğumdan öte, dünyanın aydınlandığı gündür. Kandil, insanı karanlıktan aydınlığa çıkaran ışıktır. Hz. Peygamber, karanlık bir yaşam süren toplumun güneşi, ışık kaynağı olmuştur. Mevlid-i Nebi haftasında O’nu anmakla beraber O’nu anlamak; üzerimize düşen asıl vazifedir. Çünkü onu anlamak demek dünyayı, toplumu, bireyi, evreni, ahireti kısacası aklımızın sınırlarına girebilecek tüm hakikati anlayabilmek demektir. Dünya kurulduğu günden beri yeryüzünde hiç kimse O’nun kadar sevilmedi ve hiç kimse O’nun kadar iyi bir öğretici/muallim olamadı. Bizler bu hafta vesilesiyle efendimizi örnek aldıkça, geleceğimiz, sağlam temeller üzerinde ilerleyecektir. Çünkü Allah’ın sevgisine ve mağfiretine erebilmenin tek yolu efendimiz Hz Muhammed’i anlayabilmek ve onun yolundan gitmektir.”

Canpolat’tan Kandil Kutlaması!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir