Çocuğu Okula Giden Anneye 5782 TL Yardım!

featured

Çocuğu okula giden ailelere destek: Zam geldi. 5782 TL verilecek.

Çocuğu okulagiden annelere destek hakkında son dakika açıklaması geldi. Ocak 2024’te ihtiyaç sahibi olan ailelere destek ödemeleri, okunan okula göre yapılacak. Peki destek ödemesi ne kadar olacak?

Sosyal ve Ekonomik Destek adı altında verilen SED ödemeleri ile ilgili e devlet kapısı üzerinden açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada SED ödemelerine ilişkin şu ifadelere yer verildi:

“Ekonomik yoksulluk içinde olup da çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamlarını en düşük seviyede dahi sürdürmekte güçlük çeken ailelerin kendi kendine yeterli hale gelinceye kadar çocuklarının bakımı ve desteklenmesi amacıyla geçici bir süre verilen ekonomik destekler ile psiko – sosyal destek sistemidir”

DEĞERLENDİRME NASIL YAPILIYOR?

Destek ödemesinin değerlendirmesi şu şekilde yapılıyor:

“Başvuru sonrası aile hakkında araştırma ve inceleme yapılır. Ailenin ekonomik ve sosyal şartları değerlendirilirken bölgesel şartlar, ailenin yaşadığı çevre, sosyal destek sistemleri, ailenin gelirleri, çocukların aile içindeki yeri, okula devam durumları, çocukların korunma ihtiyacı içinde olup olmadıkları, ailenin sorunlar ile bahşetme kabiliyeti, aile içinde bireylerin iletişimleri, yaşanılan yerin fiziki koşulları gibi hususlar göz önünde bulundurulmaktadır. SED kapsamında olmadığı değerlendirilen kişilere smail veya yazılı ortamda bilgi verilmektedir.

Çocuğu Okula Giden Anneye 5782 TL Yardım!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir