Depremi 1 Dakika Önceden Haber Verdi!

DEPREMİ 1 DAKİKA ÖNCEDEN BİLDİRDİ Android Deprem Uyarıları Sistemi adlı mobil uygulamada depremden hemen hemen 1 dakika önce bir uyarı bildirimi gönderildiği ve hafif sarsıntı beklendiği bildirildi. İşte söz konusu bildirim:

featured

Yaklaşık 1 Saat önce Bursada Bir Deprem Meydana geldi.

İstanbul’da hissedilen bir deprem meydana geldi. Bursa merkez üslü meydana gelen deprem paniğe neden olurken AFAD ve Kandilli depreme ilişkin detayları paylaştı.

AFAD tarafından yapılan son dakika açıklamasında depremin 5.1 büyüklüğünde meydana geldiğine yer verildi ve merkez üssü Marmara Denizi – Gemlik Körfezi – [04.73 km] Mudanya (Bursa) olarak verildi.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne ait olup, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi’nin açıklamasına baktığımızda ise depremin 4.9 büyüklüğünde meydana geldiği bildirildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya deprem ile ilgili açıklama yaptı ve bölgede son durumu aktardı. Bakan Yerlikaya şu ifadeleri kullandı:

Marmara Denizi Gemlik Açıklarında  5,1 büyüklüğünde meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen depremde, başta AFAD olmak üzere ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha tarama çalışmaları için bölgeye sevk edilmiştir. 

Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. 

Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun. 

DEPREMİ 1 DAKİKA ÖNCEDEN BİLDİRDİ

Android Deprem Uyarıları Sistemi adlı mobil uygulamada depremden hemen hemen 1 dakika önce bir uyarı bildirimi gönderildiği ve hafif sarsıntı beklendiği bildirildi. İşte söz konusu bildirim:

Depremi 1 Dakika Önceden Haber Verdi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir