DGS Sınavına saatler kaldı!

DGS sınavında kalem verilecek mi? Sınav kaç dakika, kaçta başlıyor, kaçta bitecek? İlk çıkışlar ne zaman?2023 yılı Dikey Geçiş Sınavı için geri sayımda son saatlere girildi. Yüz binlerce aday 16 Temmuz 2023 tarihinde 81 ildeki sınav merkezlerinde Dikey Geçiş Sınavı için ter dökecek. Toplamda 120 sorudan oluşan Dikey Geçiş Sınavına kısa süre kala en çok araştırılan konular, sınava götürülecekler, götürülmeyecekler oldu.SINAVDA KALEM VERİLİYOR MU?Sınavda adaylara kalem silgi açacak verilecek. Konu ile ilgili zaten sınav giriş belgesinde bir madde yer almaktadır. Söz konusu maddede, "Sınavın yapıldığı binalara girişte adayların ve sınav görevlilerinin üstleri emniyet görevlileri tarafından elle ve dedektörle aranacak; adaylar yanlarında çanta, cüzdan, cep telefonu, her türlü saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlarla; kulaklık, kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş ve diğer takılarla; anahtarlık, her türlü araç anahtarı, plastik ve metal içerikli eşyalarla, (ulaşım kartı, anahtarlıksız basit anahtar, kağıt/madeni para, başörtü için kullanılan boncuklu/ boncuksuz toplu iğne, basit tokalı kemer, basit piercing ve basit tel toka hariç) her türlü elektronik/mekanik cihazla ve çağrı cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi vb. araçlarla, her türlü plastik ve güneş gözlüğü dâhil cam eşyayla, (şeffaf/numaralı gözlük hariç) banka/kredi kartı vb. kartlarla, bilgisayar, bilgisayar özelliği bulunan cihazlar ve sözlük işlevi olan elektronik aygıtlarla, her türlü delici ve kesici alet, ateşli silah ve benzeri teçhizatla, kalem, silgi, kalemtıraş, müsvedde kâğıt, defter, kitap, ders notu ve sözlükle, dergi, gazete vb. yayınlarla, pergel, açıölçer, cetvel, hesap makinesi vb. araçlarla, içecek, yiyecek vb. gıda/tüketim maddeleriyle (bandajı çıkarılmış şeffaf pet şişe içerisinde su hariç) sınav binasına kesinlikle giremeyeceklerdir" ifadelerine yer verildi.Bu maddeye göre adaylar kimlikleri, giriş belgeleri ve jelatini çıkarılmış su ile sınava girecek.

featured

DGS sınavında kalem verilecek mi? Sınav kaç dakika, kaçta başlıyor, kaçta bitecek? İlk çıkışlar ne zaman?2023 yılı Dikey Geçiş Sınavı için geri sayımda son saatlere girildi. Yüz binlerce aday 16 Temmuz 2023 tarihinde 81 ildeki sınav merkezlerinde Dikey Geçiş Sınavı için ter dökecek. Toplamda 120 sorudan oluşan Dikey Geçiş Sınavına kısa süre kala en çok araştırılan konular, sınava götürülecekler, götürülmeyecekler oldu.

SINAVDA KALEM VERİLİYOR MU?

Sınavda adaylara kalem silgi açacak verilecek. Konu ile ilgili zaten sınav giriş belgesinde bir madde yer almaktadır. Söz konusu maddede, “Sınavın yapıldığı binalara girişte adayların ve sınav görevlilerinin üstleri emniyet görevlileri tarafından elle ve dedektörle aranacak; adaylar yanlarında çanta, cüzdan, cep telefonu, her türlü saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlarla; kulaklık, kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş ve diğer takılarla; anahtarlık, her türlü araç anahtarı, plastik ve metal içerikli eşyalarla, (ulaşım kartı, anahtarlıksız basit anahtar, kağıt/madeni para, başörtü için kullanılan boncuklu/ boncuksuz toplu iğne, basit tokalı kemer, basit piercing ve basit tel toka hariç) her türlü elektronik/mekanik cihazla ve çağrı cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi vb. araçlarla, her türlü plastik ve güneş gözlüğü dâhil cam eşyayla, (şeffaf/numaralı gözlük hariç) banka/kredi kartı vb. kartlarla, bilgisayar, bilgisayar özelliği bulunan cihazlar ve sözlük işlevi olan elektronik aygıtlarla, her türlü delici ve kesici alet, ateşli silah ve benzeri teçhizatla, kalem, silgi, kalemtıraş, müsvedde kâğıt, defter, kitap, ders notu ve sözlükle, dergi, gazete vb. yayınlarla, pergel, açıölçer, cetvel, hesap makinesi vb. araçlarla, içecek, yiyecek vb. gıda/tüketim maddeleriyle (bandajı çıkarılmış şeffaf pet şişe içerisinde su hariç) sınav binasına kesinlikle giremeyeceklerdir” ifadelerine yer verildi.Bu maddeye göre adaylar kimlikleri, giriş belgeleri ve jelatini çıkarılmış su ile sınava girecek.

DGS Sınavına saatler kaldı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir