Dilan Polat’tan Sonra Gözler Ünlü Fenomen Nevra Bilem’de!

Dolandırıcılık iddiasıyla gündeme gelen fenomen Nevra Bilem'in mağdur kişiye attığı ses kaydı ifşa oldu

featured

Dolandırıcılık iddiasıyla gündeme gelen ve hakkında çok sayıda suç duyurusu bulunan fenomen Nevra Bilem’in mağdur olduğu için parasını geri isteyen takipçisine attığı ses kaydı ortaya çıktı. Bilem’in dolandırıldığını söyleyerek parasını geri isteyen takipçisine “Allah nasip ederse sen duanı et, Ramazan’da bolca duanı et o para seni bulur” dediği duyuldu.
Kara para aklama ve vergi kaçakçılığı dahil olmak üzere birçok suçlamadan dolayı tutuklanan Engin ile Dilan Polat’ın ardından sosyal medya fenomenleri de gündeme gelmeye devam ediyor. Daha önce dolandırıcılık suçlamasıyla adından söz ettiren ve hakkında şikayetler bulunduğu ileri sürülen fenomen Nevra Bilem’in parasını isteyen takipçisine “Sen duanı et, o para seni bulur” dediği ses kaydı ifşa oldu.

HAKKINDA ÇOK SAYIDA ŞİKAYET VAR
Kanal D Ana Haber’de yer alan bilgilere göre, altınlarıyla çektiği videolarla tanınan Nevra Bilem’in yaptığı reklamlarla takipçilerine ürün sattığı, parayı aldıktan sonra ürünleri yollamadığı ileri sürüldü. Hakkında 30’a yakın şikayet bulunan Bilem’in mağdur olan bir takipçisine attığı ses kaydı herkesi şaşkına çevirdi.

NEVRA BİLEM: SEN DUANI ET O PARA SENİ BULUR
Bilem’in reklamlarından dolayı mağdur olan bir kişi, fenomenden parasını istedi. Bilem ise mağdur kişiye ses kaydı atarak “Ben suçluyu haklıyı ayıramıyorum ayıramadığım için de bir ödeme yapmıyorum. Ben parasında değilim ben dolandırıldım yani, ben şu an kimseye güvenemiyorum. Allah nasip ederse sen duanı et Ramazan’da bolca duanı et o para seni bulur” dedi.

“TİCARET VE SOSYAL MEDYADAN KAZANÇ SAĞLIYORLAR”
“Müvekkilimizin ailesinin ve şahsının gelir kaynakları, eşinin ve aile büyüklerinin yıllardır yürüttüğü ticaret ve sosyal medya platformlarındaki kazançlarıyla sınırlıdır. TV yayınlarındaki haberlerde bahsi geçen güzellik merkezleri veya benzeri satış faaliyetleriyle ilgili iddialar asılsızdır. Müvekkilimiz ve ailesinin bu alanlarda herhangi bir ticari faaliyeti söz konusu değildir. Müvekkilimizin videolarının amacı, mizansene dayalı içerikler olup sosyal medyada popüler olan trend videolar çekerek bilinirliğini ve takipçi sayısını artırmaktır. öne çıkan altınlar gibi unsurlar da bu amaç doğrultusunda kullanılan görseller olup altınların bir çoğu imitasyon bir çoğu evlilik birliği içerisinde müvekkilimizin ve eşinin birikimleri bir çoğu ise eşi ile birlikte kurmuş olduğu evlilikten olma çocuklarına takılan takılardır.”

“SUÇLAMALARI REDDEDİYORUZ”
Bu doğrultuda ilgili kişi, kurum ve kuruluşlara sesleniyor, müvekkilimize yöneltilen suçlamaların doğruluğunun araştırılmasını talep ediyoruz. Cevap hakkımızı kullanarak haber kanallarında müvekkilimize yöneltilen suçlamaları reddettiğimizi, gerçek dışı haberlerle ilgili olarak 5187 Sayılı Basın Kanun’un I4.maddesindeki ‘Süreli yayınlarda kişilerin şeref ve haysiyetini ihlal edici veya kişilerle ilgili gerçeğe aykırı yayım yapılması halinde düzeltme yapılacağı, düzeltme ve cevabın birinci fıkrada belirlenen süreler içinde yayınlanmaması halinde yayını için tanınan sürenin bitiminden itibaren, birinci fıkra hükümlerine aykırı şekilde yayımlanması halinde ise yayım tarihinden itibaren on beş gün içinde cevap ve düzeltme talep eden kişi, bulunduğu yer sulh ceza hakiminden yayımın yapılmasına veya bu kanun hükümlerine uygun olarak yapılmasına karar verilmesini isteyebilir’ düzenlemesi gereğince ilgili haber kanallarındaki haberlerin düzeltilmesi için tüm hukuki haklarımızı kullandığımızı ve kullanacağımızı ayrıca söz konusu dolandırıcılık eyleminde müvekkilimizin de mağdur olduğunu bu sebepten haklarını hukuki olarak aramak adına kendisini dolandıran, hakaret eden kişi, kurum ve kuruluşlar hakkında suç duyurusunda bulunduğunu tüm kamuoyuna bildiririz.”

Dilan Polat’tan Sonra Gözler Ünlü Fenomen Nevra Bilem’de!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir