DSİ’den Şanlıurfa’da Boğulmalara Karşı Önlem!

1989 Yılında Güneydoğu Anadolu Projesiyle Şanlıurfa'nın sulamaya geçmesiyle Yaz'ın sıcakların nem ile birlikte 45-55 dereceye ulaştığı kentte serinlemek için su kanallarında boğulmalarda büyük artış oluyor.

featured

1989 Yılında Güneydoğu Anadolu Projesiyle Şanlıurfa’nın sulamaya geçmesiyle Yaz’ın sıcakların nem ile birlikte 45-55 dereceye ulaştığı kentte serinlemek için su kanallarında boğulmalarda büyük artış oluyor.

Kent genelinde yaz aylarında çocukların serinlemek için girdiği kanal ve kanaletlerde tehlike saçıyor. Her yıl kanal ve kanaletlerinde onlarca can gidiyor.

Şanlıurfa DSİ GAP 15. Bölge Müdürlüğünce kentteki sulama kanal ve kanaletlerin çevresine tel örgü çekilerek, boğulmalara karşı önlem alınıyor.

Şanlıurfa DSİ 15. Bölge Müdürlüğü, Her yıl Yaz aylarında artan boğulmalar ile ilk sırada yer alan Şanlıurfa’da can kayıplarının önüne geçebilmek adına sulama kanal ve kanaletlerin etrafını tel ile çeviriyor.

DSİ ekipleri Haliliye ilçesi Konuklu Mahallesinde bulunan kanaletlerde tel örgü çekme işlemlerine devam ediyor. Ekipler sulama sezona öncesi kanaletlerin çevresini koruyucu tel ile kaplamayı planlıyor.

DSİ’den Şanlıurfa’da Boğulmalara Karşı Önlem!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir