Emekli Memur Sen’den Zamlarla İlgili Basın Açıklaması

Şanlıurfa Emekli Memur Sen Şubesi Basın Sözcüsü emekli din Görevlisi Mehmet Cengiz Zamlarla ilgili bir basın Açıklaması Yaptı.

featured

Şanlıurfa Emekli Memur Sen Şubesi Basın Sözcüsü emekli din Görevlisi Mehmet Cengiz Zamlarla ilgili bir basın Açıklaması Yaptı.

Din Görevlisi Mehmet Cengiz Ülkenin Gidişatının edişe verici olduğunu vurgulayarak Bu gidişata dur demek adına bir açıklama yaptı.Cengiz Açıklamasında;

STK ‘lar Partiler üstü Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarıdır.Tabir caiz ise yöneten yönetilenler arasında denetim görevini yaparlar.Doğruya doğru,yanlışa yanlış demek fert ve toplumlar için erdemliktir. Ülkemizin hastalıkla,Depremle,sel ve Fırtınalar ile neler çektiğini biliyoruz. Acı hepimizindir.Yönetenlerin yönetilenlere karşı adil olması devletin asıl görevidir.Sendikaların görevi üyelerinin hakkını korumak ve kollamaktır.21 yıldır iktidarda olan AKP hep zaferler elde ediyor sa sessiz kahramanlar sayesinde dir.Secimler oldu zaferler elde edildi vaatler verildi.Ancak maaş zamlarında hayal kırıklığına uğradık toplum arasına girmeye yüzü müz kalmadı devlet kaynakları varsa her kese eşit miktarda verilmeli,Paylaşımda Adaletsizlik olur sa huzursuzluk olur.Bilhassa memur emeklisine reva görülen %25 lik zam Emekli memura en büyük hakarettir.Kimine kepçeyle kimine kaşıkla vermek eleştirdiğimiz CHP zihniyetine rahmet okutuyor.Ey memur sen neredesin? Çalışan memura seyyanen 8000 TL verilirken,olması için çaba gösterirken Emekli memur için bu çabayı görmedik üvey evlat muamelesi gördük iktidarda nasıl olsa seçimler bitti diyebilir Emekliler çantada keklik değil,yerel seçim ler geliyor.Elmi yaman Beg mi yaman göreceğiz.Emekli memuru Bağ-Kurlu dan düşük görmek,köy muhtarı tarım sigortalılarla aynı kategori de saymak Emekliyi yaralamıştır. Ey iktidar daha fırsat elde iken, Emekliye reva görülen %25 lik zamma gasp edilen hakkımız 8000 TL.Seyyanen acilen verin Emekli Memur-Sen Ş.urfa Şube temsilcisi olarak iktidarın bu adaletsiz maaş zamları anlayışını şiddetle kınıyoruz.Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Emekli Memur Sen’den Zamlarla İlgili Basın Açıklaması

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir