Emeklilere Kötü Haber: Kaynak Yok!

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren son dakika açıklaması geldi. AK Parti kaynakları, emekli aylıkların Ekim ayında ya da Kasım ayında ek bir zammın şimdilik mümkün olmadığını, yıl başında zammın yapılacağını söyledi.

featured

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren son dakika açıklaması geldi. AK Parti kaynakları, emekli aylıklarıan Ekim ayında ya da Kasım ayında ek bir zammın şimdilik mümkün olmadığını, yıl başında zammın yapılacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatından sonra Çalışma Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı, emekli maaş zamları ile ilgili çalışma başlattı. Başlatılan çalışma kapsamında emeklilere ne kadar ek zam yapılacağı üzerinde görüşmeler devam ederken AK Parti kaynakları, yaptığı son dakika açıklamasında erken zam bekleyen emeklileri üzdü.

En düşük memur maaşının 22 bin 17 liraya çıkarılması, asgari ücretin 11 bin 402 liraya çıkarılması sonrası kök maaşı 7500 TL olan emeklilerin 7500 TL maaş almaya devam etmesi tepkilere neden olmuştu. Bir kira anca eden, hatta birçok ilde kiralardan oldukça düşük olan emekli maaşı tepkilere neden olurken AK Parti, bu konuda çalışma başlattığını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla başlayan çalışmalar devam ederken, yasa değişikliği ile 6 aylık enflasyonun üzerinde bir artış yapılması bekleniyor.

Emeklilere Kötü Haber: Kaynak Yok!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir