Erdoğan Müjdeyi Verdi: Ayda 1900 TL Verilecek!

Bakan Aile destek programı ödemeleri için müjdeyi aktardı. Ödemeler uzatıldı ve başvurular alınıyor.

featured

Bakan Aile destek programı ödemeleri için müjdeyi aktardı. Ödemeler uzatıldı ve başvurular alınıyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş yaptığı son dakika açıklamasında Aile Destek Programı müjdesini verdi. Programın uzatıldığı müjdesini veren Bakan Göktaş, dar gelirli vatandaşlara destek ödemesinin devam edeceğini söyledi.

Bakan Açıkladı: Müjdeyi Erdoğan Verdi!

Bakan Göktaş Twitter adresinden yaptığı paylaşımda

“Türkiye Aile Destek Programı’nın uzatıldığı müjdesini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan geçtiğimiz ay vermişti. Hazırlanan takvime göre ilgili ödemeler Ağustos ayının 15’inde hesaplara aktarılmaya başlanacak”

Başvuru Şartları Nedir?

Başvuru yapacak vatandaşların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

Türk vatandaşı olması,

Mavi Kart sahibi olmaması,

Yerleşim adresinin yurt dışında olmaması,

18 yaşından küçük olmaması,

Hanesinde memur, noter veya muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan yahut özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunmaması,

Bunun yanında başvuranın; cezaevi ve tutukevinde bulunan hükümlü veya tutuklu olması, öğrenci yurtlarında kalan öğrenci olması, yetiştirme yurdu gibi bakım kurumunda bulunan kişilerden olması ve zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaş statüsündeki askerler olması halinde başvurular hane yaklaşımı çerçevesinde değerlendirilemeyeceğinden bu kişiler program kapsamı dışında tutulmuştur.

Aile Destek Programı kapsamındaki geçerli başvurular, hanenin sosyoekonomik profilinin ve gelir seviyesinin belirlenmesi için ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına iletilecek olup bu hanelerden 3294 sayılı Kanun kapsamında olduğu tespit edilenler, bu tespiti takip eden ödeme dönemi itibarıyla söz konu destek programından yararlanabilecektir.

Ne Kadar Ödeme Yapılacak?

Destek ödemesi ise gelire göre yapılacak. En az ödeme 850 lira olurken en fazla 1250 liralık destek ödemesi yapılacak.

Çocukl Parası da Veriliyor

Çocuk destek bileşeni adı altında dar gelirli vatandaşların çocukları için de ödeme yapılacak. Ödemeler çocuk sayısına göre değişmektedir. Çocuklara verilecek desteğin miktarları şu şekilde:

1-2 çocuklu hanelere 350

3 çocuklu hanelere 450

4 çocuklu hanelere 550

5 ve üzeri sayıda çocuklu hanelere  650

TL destek verilecek.

Başvuru E Devleten Yapılacak?

Aile destek programı başvurusu e devlet kapısı üzerinden alınıyor. Başvuru yapmak isteyen vatandaşların e devlet kapısına gitmesi gerekmektedir. Arama motoruna Sosyal Yardım Başvuru kısmından başvurularını Yapabilirler.

Erdoğan Müjdeyi Verdi: Ayda 1900 TL Verilecek!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir