Eski Vali Salih Ayhan Deprem Gecesi Şanlıurfa’yı Anlattı!

Geçtiğimiz yıl Şanlıurfa'da Görev Yapan Salih Ayhan Depremin 1.Yılı Münasebeti ile sosyal medya üzerinden paylaşımda Bulundu.

featured

Geçtiğimiz yıl Şanlıurfa’da Görev Yapan Salih Ayhan Depremin 1.Yılı Münasebeti ile sosyal medya üzerinden paylaşımda Bulundu.

6 Şubat 2023 de Asrın Felaketi Merkez Üssü Kahramanmaraş Olan 7.7 ve 7.6 şeklinde 2 büyük depremle Tüm Türkiye’yi etkiledi.Deprem günü Şanlıurfa Da görev yapmakta olan Vali Salih Ayhan O gece ilgili paylaşımda Bulundu. Şanlıurfa’nın da arasında olduğu 11 ili kapsayan depremlerde yaralar sarılır sarılmaz çevre illere yardıma koşan Şanlıurfa halkına teşekkür ederek İnsanlık adına Tek yürek olduklarını belirtti.

İŞTE SALİH AYHAN’IN 6.ŞUBAT 2023 DEPREMLERİ İLE İLGİLİ PAYLAŞIMI

Bugün, kalbimizde kapatılmayacak kadar derin yaralar açan 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerin ilk yıl dönümü… Yaşadığımız bu felaketin üzerinden tamı tamına 365 gün geçti. Ancak acılarımız, hâlâ ilk günkü gibi yüreğimizde tazecik… Asrın felaketi olarak anılan ve 11 ilde hissedilen o felaket gününü ben de bir Vali, bir vatandaş olarak şanlı şehrimiz Şanlıurfa’da yaşadım. Hepimiz bu toprakların altında yitirdiğimiz sevdiklerimizi, kaybettiğimiz evlerimizi ve yaşadığımız büyük acıları bıraktık. 04.17’de yaşanan ilk şokumuzu atlattıktan sonra; “bir” değil, “biz” olarak, kardeşlik bağlarıyla kenetlenerek, devletimizin tüm imkânlarını seferber ederek önce Şanlıurfalı hemşehrilerimizin yaralarını, sonra da başta komşu ilimiz Adıyaman olmak üzere diğer komşu illerimizin yaralarını sarmak için cansiperâne mücadele ettik. Zorlu geçen günler; lokmamızı, suyumuzu, evimizi, malımızı paylaşmayı, bizim sandığımız her şeyin Allah’a ait olduğunu ve maldan cayarak paylaşmanın en büyük zenginlik olduğunu kavramamızı öğretti. Milletçe acılarımızı acizliğimize, şükrümüze ve tefekkürümüze sararak birlikte iyileştik. Ve dağlar gibi yıkıntılardan, yürek sızlatan acılardan millet olma bilinciyle ayağa kalkmayı da öğrendik elhamdülillah.Millet olarak umutla, sessizce bekledik bir nefes için ve günler sonra enkaz altından çıkan bir canla birlikte attı yüreğimiz, evsizlere yuvamızı açtıkça çoğaldı aşımız, rızkımız. Bir olmayı öğrendik, birbirimize güvenmeyi, birlikte yaşamayı, birlikte ağlamayı, birlikte umutlanmayı… Bu birliği hep hatırla ülkem…Rızkı veren Allah’tır. Rızık candır, sağlıktır, besindir, maldır, ilimdir, evlat-eş-dost vesairedir. Rızkı veren Allah’a şükrolsun. Rabbim yöneticilerimizi iyilerden, zenginlerimizi cömertlerden eylesin. Bu büyük felaketlerin ardından yaşadığımız acıları unutmak mümkün değil… Bir kez daha asrın felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle, dualarla anıyorum. Tüm kardeşlerimizin mekânları cennet, makamları Firdevs bahçelerinin en güzel köşesi olsun….“ İnsanlar, denenip sınavdan geçirilmeden, “İman ettik” demekle bırakılacaklarını mı sanıyorlar?” 29/2

Eski Vali Salih Ayhan Deprem Gecesi Şanlıurfa’yı Anlattı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir