Evi Olmayanlar Dikkat: Devlet 81 ilde Ucuza Arsa Satışı Yapacak!

Bakan Özhaseki açıkladı: Devlet 81 ilde ucuza arsa satışı yapacak.

featured

Bakan Özhaseki açıkladı: Devlet 81 ilde ucuza arsa satışı yapacak.

Evi olmayan vatandaşların beklediği bir destek hakkında daha açıklama geldi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki yaptığı son dakika açıklamasında konut arzının artırılması, başta İstanbul olmak üzere ülke genelinde başlatılacak kentsel dönüşüm seferberliğine kaynak sağlanması adına devlet arsalarının halka açılacağını söyledi.

Olası Marmara depremine karşı İstanbul’un hazırlıklı olması, riskli binaların yıkılması ve yerlerine sağlam, depreme dayanıklı binaların yapılması için hazırlıkların sürdüğünü söyleyen Bakan Özhaseki, “İstanbul’da 1,5 milyon bağımsız bölüm risk altında. 600 bin bağımsız bölümün acil dönüşmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Bakan açıklamasında 215 bin kişinin yerinde dönüşüm projesine başvuru yaptığını söyledi. Bakanlık bünyesinde Kaynak Geliştirme Genel Müdürlüğü kurulacağını ve bu müdürlüğün kentsel dönüşümde önemli bir görevinin olacağını söyledi.

Bakan yeni kurulacak genel müdürlüğünün görevinin devlet arazileri olacağını söyledi. Müdürlük, devlet arazilerini tarayacak ve özel olarak bir planlama yaparak halka arz edecek.

Evi Olmayanlar Dikkat: Devlet 81 ilde Ucuza Arsa Satışı Yapacak!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir