Evlilik Kredisi Ve Vergisiz Telefon Hakkında Açıklama!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vergisiz telefon ve bilgisayar ile faizsiz 150 bin TL evlilik kredisi hakkında son dakika açıklamasında bulundu.

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan vergisiz telefon ve bilgisayar ile faizsiz 150 bin TL evlilik kredisi hakkında son dakika açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada gençlere seçim sürecinde verilen sözlerin kabinede uzun uzadıya görüşüldüğünü söyledi. Gençlere faizsiz, 2 yıl geri ödemesiz 150 bin TL’lik evlilik kredisi ve vergisiz telefon konuları ele alındı.

Gençlere Verdiğimiz Sözün Arkasındayız

Seçim beyannamemizde gençlerimize verdiğimiz sözlerin arkasındayız. Bunları adım adım hayata geçireceğiz. Kabinede uzun uzadıya görüştük. Cumhurbaşkanı yardımcımız hükümetimiz için bir yol haritası ollarak Orta Vadeli program sundu. İş dünyası sendikalar, odalar ve sivil toplum temsilcilerimizle hazırlanıyor. Eylül ayında açıklanacak orta vadeli programın 85 milyonun tamamına rehberlik edeceğine inanıyorum.

Başvuru Süreci!

Seçim sürecinde gençlere verilen en önemli sözler, 10 GB ücretsiz internet, ÖTV’siz telefon ve bilgisayar ile evlenecek gençlere 150 bin TL evlilik kredisi oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada bu konularda çalışmaların hızlandığını ve Orta Vadeli Programda bu konuların takviminin duyurulacağını söyledi. Eylül ayında takvim yayınlanacak ve Ekim ayı sonunda hem evlilik kredisi hem de vergisiz telefon ile bilgisayarın yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Evlilik Kredisi Ve Vergisiz Telefon Hakkında Açıklama!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir