FAKIBABA’DAN SONRA 2 MİLLETVEKİLİNİN DAHA İSTFASI KONUŞULUYOR

featured

Ak Parti Şanlıurfa milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’nın hem vekillikten hem partiden istifa etmesi siyasette deprem etkisi yaratırken, Fakıbaba’nın ardından AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar’ın ve İstanbul Milletvekili Mücahit Arınç’ın da görevlerinden ayrılacakları iddia edildi.
önceki gün hem parti üyeliğinden hem de milletvekilliğinden istifa etti. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Fakıbaba, “Bu 20 yıl içerisinde çok değerli arkadaşlarım oldu. Onlardan ayrıldığın için üzgünüm. Ancak siyasi ve ahlaki anlayışıma uygun olmayan bazı kişilerle bundan böyle beraber olmayacağım için de mutluyum” ifadelerini kullandı.
İYİ PARTİ’YE KATILIYOR
İstifa kararı alan Fakıbaba, Meral Akşener önderliğindeki İYİ Parti’ye katılma kararı aldı. Fakıbaba konuyla ilgili açıklamasında, “Bağımsız bir insanım. Vekillikten de istifamı gönderdim. Etik olarak da Fakıbaba’ya yakışan bir olay. Ben ne AK Partiliyim ne de vekilim. Özgür vatandaş olarak parti seçmem hakkım vardır. Sıfırdan başlıyorum İYİ Parti’ye geçiyorum. Milletvekilliğini bırakmakla AK Parti seçmenine saygısızlık yapmadım. Meral Hanım’la iki kez görüştüm ve ikna oldum” dedi.

FAKIBABA’DAN SONRA 2 MİLLETVEKİLİNİN DAHA İSTFASI KONUŞULUYOR

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir