Gençlere Vergisiz Telefon Nasıl Alıacak? İşte Dertaylar

Gençlere vergisiz telefon ve bedava internetin detayları belli oldu: Nasıl ve ne zaman alınacağı belli oldu.

featured

Gençlere vergisiz telefon ve bedava internetin detayları belli oldu: Nasıl ve ne zaman alınacağı belli oldu.

Kabine toplantısından sonra açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üniversitelilere vergisiz telefonun kısa sürede hayata geçirileceğini söyledi.

Meclisin açılması ile düzenlemenin hayata geçeceğini söyleyerek açıklamasına başlayan Erdoğan, “Üniversiteli gençlerimize piyasa satış fiyatı 9 bin 500 lirayı geçmeyen cep telefonu ve bilgisayarlar için toplamda 5 bin 500 liraya kadar teknolojik cihaz desteği vereceğiz” dedi ve telefon ile bilgisayar alımında sunulacak desteğe şu şekilde yer verildi:

“Bu destekle cep telefonu için piyasa fiyatının yüzde 44,4’üne, bilgisayarlar için ise piyasa fiyatının yüzde 16,7’sine kadar bir tutarda destek sağlayacağız. Yine örgün eğitimdeki üniversiteli gençlerimizin bir hatla sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca aylık ücretsiz 10 gigabayt kota tanımlıyoruz”

E Ticaret sayfaları üzerinde yeni bir sekme açılacak. Açılacak sekmede vergisiz telefon ve bilgisayarlar yazacak ve bu sayfada vergisiz şekilde alınabilecek cihazlar olacak.

Burada gençler, alabilecekleri cihazları görebilecek ve seçecek. Sadece e ticaret değil normal işyerlerinde, dükkanlarda da vergisiz telefonlar için bir stant ayrılacak ve hangi tleefonların alınabileceği bu şekilde net olarak görülecek.

HANGİ MODELLER OLACAK?

Vergisiz şekilde satılması beklenen telefonlar şu şekilde:

SAMSUNG

A04, A13, A14, A23, A24, M13, M14, M23, M33

XIAOMI (REDMI)

12C, 10, 12, NOTE 12,

GENERAL MOBILE

GM 22 S, GM 22 Pro, GM 23, GM 23 SE, GM 24 Pro

REEDER

S23 PRO MAX

OMIX

X3, X5, X400, X600, X700

CASPER (VİA)

HANGİ BİLGİSAYARLAR KAPSAMDA?

Vergisiz bilgisayar modelleri ise şu şekilde:

Lenovo’nun Ideapad serisinden 5 model, HP-14, Asus ve Dell’in Vostro modelleri gibi onlarca bilgisayarın dahil olması bekleniyor.

Gençlere Vergisiz Telefon Nasıl Alıacak? İşte Dertaylar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir