Havanın Isınmasıyla Kente Turistler Akın Ediyor!

Havaların ısınmasıyla Güneydoğu'nun önemli turizm merkezlerinden Peygamberler Şehri  Şanlıurfa  her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Doğal güzellikleri ve efsaneleriyle dikkat çeken Balıklıgöl, dünyanın en büyük doğal akvaryumu olarak biliniyor. Turistler, göldeki kutsal kabul edilen balıklara yem atıp, Balıklıgölde fotoğraf çektiriyorlar.

featured

Havaların ısınmasıyla Güneydoğu’nun önemli turizm merkezlerinden Peygamberler Şehri  Şanlıurfa  her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor.

Doğal güzellikleri ve efsaneleriyle dikkat çeken Balıklıgöl, dünyanın en büyük doğal akvaryumu olarak biliniyor. Turistler, göldeki kutsal kabul edilen balıklara yem atıp, Balıklıgölde fotoğraf çektiriyorlar.

Hazreti İbrahim’in doğup büyüdüğü, dönemin hükümdarı Nemrut tarafından ateşe atıldığı yer olarak rivayet edilen ve doğal güzellikleriyle dikkati çeken tarihi Balıklıgöl, her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor.

Balıklıgöle yoğunluk Hergeçen Gün Artıyor

Dünyanın “en büyük doğal akvaryumu” olmanın yanı sıra önemli inanç merkezlerinden biri olan Balıklıgöl’de, yılın her dönemi yoğunluk yaşanıyor.

Tarihi alanı gezen turistler, göldeki kutsal kabul edilen balıklara yem atıyor, fotoğraf çektirip, yerleşkedeki mekanları ziyaret ediyor. Buradan Urfa Kalesi’ne de çıkan konuklar, tarihi ve yeni yapıların iç içe olduğu kenti doyasıya geziyor.

Havanın Isınmasıyla Kente Turistler Akın Ediyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir