İl Koordinasyon Kurulu 2023 Yılı 3. Toplantısı Gerçekleşti

Şanlıurfa’da İl Koordinasyon Kurulu 2023 yılı 3’üncü dönem toplantısı, Vali Salih Ayhan başkanlığında gerçekleştirildi

featured

Şanlıurfa’da İl Koordinasyon Kurulu 2023 yılı 3’üncü dönem toplantısı, Vali Salih Ayhan başkanlığında gerçekleştirildi

Valilik binası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Vali yardımcıları ve il kuruluşlarının temsilcileri katıldı

Çeşitli gündem maddelerine dair düzenlenen toplantı kapsamında konuşan Vali Ayhan; “2023 yılının üçüncü İl Koordinasyon Kurulu Toplantısını icra etmek üzere bir aradayız. Öncelikle toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyor, hepinizi muhabbetle selamlıyorum. Hepiniz hoş geldiniz.” diyerek sözlerine başladı.

Vali Ayhan; “En son nisan ayında sizlerle bir araya geldik. O zamanki en sıcak gündemimiz malumunuz deprem ve sel felaketleriydi. Bütün önceliğimizi afet gündemi için ayırmıştık. Şimdi toparlandık, bu olumsuzlukların büyük kısmını geride bıraktık. Afetlerin yol açtığı hasarların izlerini şehrimizden tamamıyla silmek için çalışıyoruz. Şu anki öncelikli durumumuz, depremde evlerini kaybeden vatandaşlarımızın barınma ihtiyaçlarını gidermek.

Oluşturduğumuz konteyner kentlerle, bu ihtiyacı geçici olarak karşıladık. Ancak TOKİ deprem konutlarımızın yapımlarını bir an evvel tamamlayarak mağdur vatandaşlarımızı bu konutlara yerleştirmemiz gerekmektedir. Şu anki önceliğimiz budur. Bu nedenle süreç içerisinde karşılaşılabilecek sorunları önceden öngörmek ve koordineli şekilde çözüme kavuşturmak büyük önem arz ediyor. Bildiğiniz gibi, projelerin içerisinde en önem verdiğim hususlardan bir tanesi eğitim alanı. Birlikte geçirdiğimiz bir yılı aşkın süreçte çok güzel eğitim projelerini hayata geçirdik. Eğitime ne kadar önem verdiğimizi hissettirdik ve şehrimizde eğitime bir ivme kazandırdık diye düşünüyorum. Deprem ve sel gibi olağanüstü afetler yaşamamıza ve bu sebeplerden eğitime ara vermiş olmamıza rağmen, hassasiyetimizin neticesinde LGS’de güzel sonuçlar da elde ettik. 4 yavrumuz LGS’de tam puan aldı. 13 öğrencimiz 1 yanlış yaptı. 34 öğrencimiz de 2 yanlış yaptı. Evlatlarımızı, eğitim camiamızı ve ailelerimizi tebrik ediyorum. Ancak başarı elde etmek için hepimizin gayret göstermesi gerekiyor. Şehirdeki yöneticiler olarak bizlerin, eğitimcilerimizin, ailelerin ve yavrularımızın gayretleriyle eğitimde daha iyi yerlere gelebiliriz. Hepimizin bu konuda gayreti gerekiyor. Bizim üzerimize düşen ne varsa yapmalıyız, sonrasında da karşımızdaki vatandaşlardan gayret göstermelerini beklemeliyiz. Örneğin okullarımız şu an yaz tatilinde. 3 ay sürecek uzun bir mola verdik. Bu süreci iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Okullarımızdaki eksik-gedik ne varsa bu süreçte tamamlanmalı. Yavrularımız eylül ayında okullarına döndüklerinde pırıl pırıl bir yer görmeliler. Hasarlar, eksiklikler, her ne varsa yaz tatilinde tamamlansın.” dedi.

Yaz aylarında yaşanan büyük bir problem olan orman yangınlarına da dikkat çeken Vali Ayhan; “Orman yangınlarını önlemek adına gereken tüm tedbirlerin alınması büyük önem taşıyor. Önceki senelerde çok büyük yangınlar ülkemizde yaşandı. Yangınlar yalnızca bir ilin problemi değildir. Ülkenin, hatta dünyanın sorunudur. Tek bir dünyamız, tek bir doğamız var. Onu korumak adına gereken ne varsa yapılmalı, halk bilinçlendirilmeli. Özellikle anız yakmayı engellemek için uyarılar yapılmalı.” dedi.

İl Koordinasyon Kurulu 2023 Yılı 3. Toplantısı Gerçekleşti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir