ilk Evini Alacaklara Devlet Desteği Müjdesi!

İlk evini alacak vatandaşlara müjdeli haber geldi. Cumhurbaşkanlığından yapılan son dakika açıklamasında ilk evini alacaklara destek verileceği bildirildi.

featured

İlk evini alacak vatandaşlara müjdeli haber geldi. Cumhurbaşkanlığından yapılan son dakika açıklamasında ilk evini alacaklara destek verileceği bildirildi.

İlk evini alacaklara devlet desteği geliyor.

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, ilk evini alacak vatandaşlara destek verileceğini söyledi.

Heyecanlandıran açıklama bugün geldi. Orta Vadeli Program hakkında bir bilgilendirme toplantısı yapan Yılmaz, ekonomide yeni yol haritası hakkında bilgi verdi. Kısa sürede açıklanacak orta vadeli plana baktığımızda kapsayıcı bir düzenlemenin yolda olduğuna yer verildi.

Yılmaz yaptığı son dakika açıklamasında finans kesiminin yeni ekonomi politikaları konusunda memnuniyeti olduğunu söyledi. Türkiye risk priminde düşüşün uluslararası kaynaklara erişimi kolaylaştırdığını söyleyen Yılmaz, ekonomide yeni adımların da yolda olduğunu söyledi.

Finans sektörünün OVP’ye destek vermeye hazır olduğunu söyleyen Yılmaz, “Finans sektörü hazırlıklarını sürdürmekte olduğumuz orta vadeli programa güçlü destek vermeye hazır olduklarını ifade ettiler” dedi.

Yatırım yapılmaya yönelik krediler verileceğini, bu konuda çalışmaların başladığını ve kısa sürede açıklanacağını söyleyen Yılmaz, “Yatırıma dönük kredilerin seçici bir şekilde devam etmesi konusunda çalışma başlattık önümüzdeki dönemde açıklayacağız” ifadelerini kullandı.

OVP Ne Zaman Açıklanacak

Orta Vadeli programın Eylül ayının ilk yarısında açıklanacağını söyleyen Cevdet Yılmaz, öngörülebilirliğin arttığı bir döneme geçiş yapılacağını söyledi ve “OVP ile birlikte uluslararası alanda daha yoğun bir çaba içine girilecek” ifadelerini kullandı.

Resesyon Olacak Mı ?

Enflasyona karşı başlatılan sıkılaşma mücadelesine, bunun yol açabileceği resesyon riskine de değinen Yılmaz, “Enflasyonla mücadele ederken resesyona düşmemek için üretimi, ihracatı devam ettirme çabamız var. Bu ikisini aynı anda yapmak zorundayız” dedi.

YENİ FİNANSAL ENSTRÜMANLAR GELİYOR

Yeni finansal enstrümanların gündeme geldiğini söyleyen Yılmaz, “Kısa vadeli mevduat yapısı ile uzun vadeli projelerin finanse edilmesine ilişkin zorluklar ifade edildi” dedi.

İlk  Evini Alacaklara Destek Verilecek

Yılmaz açıklamasının sonunda milyonları ilgilendiren bir de müjde verdi. Evi olmayan ve ilk evini almak isteyen vatandaşlara seslenen Yılmaz, ilk konut alımında devlet desteğinin gündemde olduğunu söyleyerek, “Konut arzına ilişkin değerlendirmeler yapıldı, ilk konut edinimini teşvik edecek mekanizmalar üzerinde duruldu” dedi.

Bu desteğin fiaz indirimi mi, nakdi destek mi olacağı konusunda henüz kesin bir bilgi yok. Eylül ayının ilk yarısında Orta Vadeli Program açıklandığında bu konuda netleşecek.

ilk Evini Alacaklara Devlet Desteği Müjdesi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir