Karaköprü Belediyesi Teknofest’te Yerini Aldı!

Karaköprü Belediyesi, Ankara'da düzenlenen TEKNOFEST 2023'e açtığı stantla katılım gösterirken stantta yapılan etkinlikler, yarışmalar ve Ada robot ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görüyor

featured

Karaköprü Belediyesi, Ankara’da düzenlenen TEKNOFEST 2023’e açtığı stantla katılım gösterirken stantta yapılan etkinlikler, yarışmalar ve Ada robot ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görüyor

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yürütücülüğünde düzenlenen TEKNOFEST, Ankara Etimesgut Havalimanında başladı. Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST’e Karaköprü Belediyesi de katılım göstererek stant açtı.

Karaköprü Belediyesi tarafından açılan stantta çeşitli etkinlikler ve yarışmalarla festival havası ziyaretçilere yaşatılıyor. Kahoot bilgi yarışması, Bee-Bot robotu ile Algoritma etkinliği, robotlar ile balon patlatma oyunu, ahşap maket uçakların kurulumu gibi etkinliklere ziyaretçiler yoğun ilgi gösterirken, yarışmalar sonucunda kazananlara çeşitli hediyeler dağıtılıyor.

Karaköprü Belediyesinin sosyal robotu Ada ise festivalde dansları ve konuşmalarıyla özellikle çocukların ilgi odağı haline geldi.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli de Teknofest etkinlik alanını ve Karaköprü Belediyesi standını ziyaret ederken, standa gelen vatandaşları karşılayıp sohbet etti. Başkan Baydilli dünyaca ünlü bir teknoloji ve havacılık festivalinin Türkiye’de her sene düzenlenmesinin gururunu yaşadıklarını dile getirirken, Karaköprü Belediyesi olarak bu festivalde yer almaktan onur ve mutluluk duyduklarını ifade etti.

Başkan Baydilli, “TEKNOFEST yine muhteşem bir şekilde başladı ve devam ediyor. Böylesine değerli bir teknoloji ve havacılık festivalinin ülkemizden çıkması ve tüm dünyada takip edilmesi bizi son derece gururlandırıyor. Biz de Karaköprü Belediyesi olarak daha önce olduğu gibi yine Teknofest’te yerimizi aldık ve ziyaretçilerimizle buluştuk. Burada çeşitli etkinliklerle hem ziyaretçileri ve çocukları eğlendiriyoruz hem de standımızı ziyaret eden vatandaşlara Karaköprü hakkında kısa bir tanıtım da yapıyoruz özellikle ilçeye kazandırdığımız Battani Uzay ve Havacılık Bilim Merkezi ile ilgili bilgilendirme yapıyoruz.

Burada gezince pırıl pırıl gençlerin çok güzel fikirlerle ve gelecek adına umutlandıran kıymetli çalışmalarla katıldığını görüyorum. Biz de her zaman böyle hedefleri olan, üretmek için çaba gösteren bir gençlik yetişmesi için çalışıyoruz ve o yönde projeler geliştiriyoruz.

Ankara’daki tüm vatandaşlarımızı ve Şanlıurfalı hemşerilerimizi etkinlik alanına, standımıza bekliyoruz” diye konuştu.

30 Ağustos- 3 Eylül tarihleri arasında faaliyet gösterecek olan TEKNOFEST Ankara, Etimesgut Havalimanında ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

Karaköprü Belediyesi Teknofest’te Yerini Aldı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir