Kuyuya düşen arkadaşını kurtarmak için giren vatandaş hayatını kaybetti

Bilecik'te kuyuya düşen şahsı kurtarmak isteyen arkadaşı da kuyuda mahsur kaldı. İhbar üzerine gelen ekipler ilk düşen kişiyi canlı, diğerini ise ölü bir şekilde kuyudan çıkartabildi.

featured

Bilecik’te kuyuya düşen şahsı kurtarmak isteyen arkadaşı da kuyuda mahsur kaldı. İhbar üzerine gelen ekipler ilk düşen kişiyi canlı, diğerini ise ölü bir şekilde kuyudan çıkartabildi.

Osmaneli ilçesinde kuyuya düşen arkadaşını kurtarmak için kuyuya giren vatandaş hayatını kaybetti. Yoğun metan gazı kokusu ekiplerin işini zorlaştırırken, kuyunun bahçeye ne amaçla kazıldığını öğrenmek için araştırma başlatıldı.

İLK DÜŞEN HASTANEYE KALDIRILDI

Osmaneli ilçesi Camicedit Mahallesi’nde bir evin bahçesindeki kuyuya 2 kişinin düştüğü ihbarı üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine giden polis ekipleri kuyunun içerisinde 2 kişinin olduğunu görmeleri üzere itfaiye ekipleri ve sağlık ekipleri ile birlikte kurtarma çalışması başlatıldı. Kurtarma çalışmalarında kuyuya düşenlerden A.A. (67) isimli şahıs kuyudan çıkartılarak sağlık ekiplerince Bilecik Eğitim ve Araştırma hastanesine sevk edildi.

METAN GAZI NEDENİYLE ÇALIŞMALAR BİR SÜRE DURDU

Kuyuda kalan Nihat Kalkandelen’i (34) kuyudan kurtarma çalışmaları yapacakları sırada kuyudan yüksek dereceden metan gazı kokusu geldiğinden ekipler kuyuda hiçbir şekilde çalışma yapmadılar ve Bilecik AFAD ekiplerinden yardım istediler. Olay yerine gelen AFAD ekipleri kullandıkları gaz maskeleri ile kuyuya inip kuyuda kalan Kalkandelen’in cansız bedenine ulaşarak dışarıya çıkartılar. Olay yerine gelen cumhuriyet savcısının incelemelerinin ardından Kalkandelen’in cenazesi otopsisi yapılmak üzere Osmaneli Mustafa Selahattin Çetintaş Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Kuyunun bahçeye ne amaçla kazıldığını öğrenmek için polis ekipleri geniş çapta araştırma başlattı. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Kuyuya düşen arkadaşını kurtarmak için giren vatandaş hayatını kaybetti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir