Milletvekili Eyyüpoğlu’ndan Cumhuriyet Bayramı Kutlaması!

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili TBMM İdare Amir Av İbrahim Eyyüpoğlu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

featured

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili TBMM İdare Amiri Av.İbrahim Eyyüpoğlu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Eyyüpoğlu Mesajında;

Türk milletinin inanç, cesaret ve fedakarlıkla elde ettiği, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük hediyesi olan Cumhuriyetin 100’üncü yılını kutladıklarını belirterek, tarih boyunca dayatmalara ve esarete boyun eğmeyen Türk milletinin istiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı’nın dünya tarihinde görülmemiş bir kahramanlık destanıyla zafere ulaştığını vurguladı.

Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki Türk milletinin canı pahasına verdiği bu mücadelenin 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyetin ilan edilmesiyle adeta taçlandığını kaydeden Eyyüpoğlu şunları kaydetti:

“Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında da ülkemizde ve şehrimizde yeni yüzyılın projeleri bir bir hayata geçiriliyor. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnet ve rahmetle anıyor, milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.”

Milletvekili Eyyüpoğlu’ndan Cumhuriyet Bayramı Kutlaması!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir