Milyonlarca Memurun ve Emeklinin Gözü Burada!

featured

Son dakika: Memur ve memur emeklisini kapsayan toplu sözleşme görüşmeleri yarın saat 14.00’teki toplantı ile başlıyor.

 Son dakika: Yaklaşık 4 milyon memur ve2,5 milyon memur emeklisinin meraklabeklediği toplu sözleşme görüşmeleri,yarın saat 14.00’teki ilk toplantıylabaşlıyor. Beklentilerini geçen haftaaçıklayan Memur-Sen, 2024 yilı için üçeraylık zamlar talep etmişti.Memur ve memur emeklilerinin 2024-2025yillarındaki mali ve sosyal haklarınınbelirleneceği 7. Dönem Kamu TopluSözleşmesi görüşmeleri yarın saat 14.00’tekiilk toplantıyla başlayacak.

TAKVİM BELİRLENECEK

Yaklaşık 4 milyon memur ve 2,5 milyonmemur emeklisini ilgilendiren sözleşmesüreci ağustos ayı boyunca devam edecekÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınınev sahipliğindeki ilk toplantınin açılışıniBakan Vedat lşıkhan yapacak. Memur<onfederasyonlarının genel başkanları ve11 hizmet kollundaki yetkili sendikalarıntemsilcilerinin konuşmalarıyla sürecektoplantıda, görüşmelerde izlenecek takvim belirlenecek.

İLK OLARAK HİZMET KOLLARININTALEPLERİ GÖRÜŞÜLECEK

Görüşmelerde, memur ve memuremeklilerini yetkili konfederasyon olarakMemur-Sen temsil edecek. Görüşmelerkapsamında, ilk olarak hizmet kollarınıntalepleri müzakere edilecek. Buradatarafların mutabakat sağlanmasinınardindan, memur ve memur emeklileriningenelini ilgilendiren taleplerin görüşülmesine geçilecek.

Milyonlarca Memurun ve Emeklinin Gözü Burada!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir