Nisan Ayına Kadar Doğal Gaz Ücretsiz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 2023 nisan ayında 25 metreküp doğalgazın ücretsiz verileceği duyurulmuştu. Havaların soğumasıyla birlikte ücretsiz doğal gaz kullanımı son tarihiyle ilgili araştırmalar yeniden hız kazandı. Öte yandan BOTAŞ ekim ayında konutlarda ve sanayide kullanılan doğalgazın metreküp fiyatını da açıkladı.

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 2023 nisan ayında 25 Metreküp ücretsiz verileceği duyurulmuştu. Havaların soğumasıyla birlikte ücretsiz doğal gaz kullanımı son tarihiyle ilgili araştırmalar yeniden hız kazandı. Öte yandan BOTAŞ ekim ayında konutlarda ve sanayide kullanılan doğalgazın metreküp fiyatını da açıkladı.

25 Metreküp Doğal Gaz Ne Zamana Kadar Ücretsiz/ Bedava?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Nisan 2023’te 1 yıl boyunca 25 metreküp doğalgazın ücretsiz verileceğini açıkladı. Buna göre 25 metreküp ücretsiz doğalgaz kampanyası 1 Mayıs 2024 tarihinde sona erecek. Buna göre, 24 Nisan-31 Mayıs tarihleri kullanım bedelleri ile vergilerin tamamı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bütçesinden karşılanacak. Toplam ödenecek tutar “0” olarak gösterilecek. Hatalı olarak tahakkuk edilen faturalar iptal edilecek. Tahsil edilen tutarlar ise şirketler tarafından 3 iş günü içerisinde nakit olarak iade edilecek.

1 Ekim 2023 tarihi itibariyle 1000 metreküp doğalgaz 4080 TL. Bu da 1 metreküp başına 4,08 TL anlamına geliyor. 1 metreküp fiyatı baz alındığında 25 metreküp doğalgaz 102 ile 110 TL arasında bir meblağ yapıyor. Doğalgaz faturalarında aylık ortalama 100 ile 110 liralık indirim uygulanıyor.

Nisan Ayına Kadar Doğal Gaz Ücretsiz!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir