Oy Verme İşlemi Resmen Başladı !

Türkiye, 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için sandık başında. Aralarında Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Gaziantep'in de bulunduğu 32 ilde bir saat erkene alınan oy verme işlemi başladı.

featured

Türkiye, 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için sandık başında. Aralarında Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Gaziantep’in de bulunduğu 32 ilde bir saat erkene alınan oy verme işlemi başladı. İstanbul dahil diğer yerlerde ise oy verme saatleri 08.00-17.00 olacak. Yerel seçimlerde, 61 milyondan fazla seçmen yaklaşık 208 bin sandıkta oy kullanacak.

Yüksek seçim kurulu (YSK) kararına göre, Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis’te ve bu illerde bulunan ceza infaz kurumlarında oy verme işlemi başladı. Bu illerde oy verme işlemleri saat 16.00’da tamamlanacak.

Oy Verme İşlemi Resmen Başladı !

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir