Özdiker Çarşısında Yıkım Başladı!

Şanlıurfa'nın En önemli turistik merkezinde bulunan ve Cumhurbaşkanlığı tarafından acele kamulaştırma kararı çıkan Özdiker Kuyumcular çarşısında yıkım başladı.

featured

Şanlıurfa’nın En önemli turistik merkezinde bulunan ve Cumhurbaşkanlığı tarafından acele kamulaştırma kararı çıkan Özdiker Kuyumcular çarşısında yıkım başladı. Şanlıurfa’nın tarihi çarşısında yer alan ve son yıllarda yıkılması gündemde olan Özdiker Kuyumcular Çarşısı için yıkım çalışmaları başladı.

Şanlıurfa’nın tarihi çarşısında yer alan ve son yıllarda yıkılması gündemde olan Özdiker Kuyumcular Çarşısı için yıkım çalışmaları başladı. Gece yarısı başlayan çalışmalar sabaha kadar devam etti.Özdiker çarşısı Yerine meydan yapılması planlanan çarşı için, 6 Ağustos 2020 tarihinde Cumhurbaşkanlığı tarafından acele kamulaştırma kararı verilmiş, ancak turistik bölgedeki çarşı esnafı mağdur olacakları gerekçesi ile sık sık yıkım ertelenmişti.

Zaman zaman tartışmaların yaşandığı uzun bir süreç sonrası yıkım çalışmaları başladı. Bölge esnafının mağdur olmaması için Büyükşehir Belediyesi ile çarşı esnafı arasındaki görüşmeler sonuçsuz kalmıştı.Yapılan görüşmelerin ardından nihai sonuca varılarak esnaf mağdur edilmeden yıkıma başlandı

Özdiker Çarşısında Yıkım Başladı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir