Resmi Gazete’de Yayınlandı: Faizsiz evlilik Kredisi Başvurusu Başlıyor!

11 Şubat 2024 tarihli Resmi Gazete'de önemli bir karar yayınlandı. Aile ve Gençlik fonuna dair yönetmeliğin yayınlanması sonrası evlilik rkedisi resmen yürürlüğe girdi. Yürürlüğe girmesi sonrası evlilik kredisi için başvuru tarihi beklenmeye başlandı.

featured

11 Şubat 2024 tarihli Resmi Gazete’de önemli bir karar yayınlandı. Aile ve Gençlik fonuna dair yönetmeliğin yayınlanması sonrası evlilik rkedisi resmen yürürlüğe girdi. Yürürlüğe girmesi sonrası evlilik kredisi için başvuru tarihi beklenmeye başlandı.

İLK BAŞVURU ŞARTI AÇIKLANDI, DİĞERLERİ DAHA SONRA

Başvuru ile ilgili açıklama geldi. Gelen açıklamada Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş yaptığı açıklamada ilk şartın eğitim ve program olduğunu söyledi.

“Cumhurbaşkanımızın vizyonu doğrultusunda oluşturulan Aile ve Gençlik Fonu’nda pilot bölge olarak deprem bölgesini belirledik. Deprem bölgesi için şartları özellikle esnettik, farklı tutuyoruz. Gençlerimizin hem evlilik hayallerine hem de farklı projelerine destek olmayı hedefledik. Aile kurma yolunda ilk adımı atacak gençlerimize faizsiz kredi imkanı sunacağız. Gençlerimiz bu destek ile aynı zamanda kendi projelerini de hayata geçirebilecek. İlerleyen süreçte ise programı tüm gençlerimizi kapsayacak şekilde bütün Türkiye’de yaygınlaştıracağız. Programın ekonomik destek kısmı ile başvurusu onaylanan kişilere toplam 48 ay vadeli 2 yılı geri ödemesiz 150 bin lira kredi desteği sunulacak. Fonda biriken para ile orantılı şekilde süreci yürüteceğiz” diyen Bakan Göktaş, tek şartı şu şekilde verdi:

Resmi Gazete’de Yayınlandı: Faizsiz evlilik Kredisi Başvurusu Başlıyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir