Sağlık Personellerine NRP Eğitimi !

featured

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü olarak amacımız bebeğe eli değen tüm sağlık personelin NRP eğitimli olmasıdır.
Bakanlığımızca asfiksiye bağlı ölümlerin ve sekellerin önlenmesi amacıyla 1998 yılından bu yana Neonatal Resüsitasyon Programı yürütülmektedir. Program kapsamında gerçekleştirilen uygulayıcı eğitimleriyle, temel resüsitasyon uygulamalarının yerleştirilebilmesi için, bu konuda eğitim almış ve standart uygulama yapacak personel yetiştirilmektedir. Neonatal Resüsitasyon Programı eğitimleri ilimizde devam etmektedir.


23-25 Ocak tarihlerinde yapılan eğitime kamu ve özel hastanelerde görev yapan 31 Hemşire, 13 Ebe, 1 Hekim, 3 ATT olmak üzere toplamda 48 sağlık çalışanının katılımıyla Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilmiştir. Eğitim; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Öznur Bulut Gazanfer ve Çocuk Ergen Kadın ve Üreme Sağlığı Şube Müdürü Mesut Hamidanoğlu’nun asfiksiye bağlı ölüm ve sekellerin önlenmesinde, Neonatal resütasyon eğitimi almış personelin önemi üzerine yapmış oldukları açılış konuşmalarıyla başlamıştır.


Yoğun eğitim programı, yapılan teorik ve pratik sınavlar ile kursiyerler neonatal resütasyon konusunda yetkinlik kazanmıştır.
Kursiyerlerin sertifikaları; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Öznur Bulut Gazanfer, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Hulusi Berçin, Çocuk Ergen Kadın ve Üreme Sağlığı Şube Müdürü Mesut Hamidanoğlu, Uzm. Dr. Mehmet Kılıç, Uzm. Dr. Sümeyye Ercan Uzm. Dr. Halil Aslan, Uzm. Dr. Tuba Fatma Meliha Ercan Hemşire Aysel Teke, Paramedik Emrah Yürekli, Att Güngör Çınkı, Ebe Elanur Ateş Kara, Hemşire Ahmet Erbekler, Hemşire Eymen Atalan tarafından takdim edilmiştir.

Sağlık Personellerine NRP Eğitimi !

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir