Şanlıurfa “ÇEMATEM” de yatarak tedavi hizmeti başladı

ÇEMATEM 20 Yatak Rehabilitasyon,12 Yatak Arındırma ve 4 Yatak Detoksifokasyon yatağı olmak üzere toplam 36 yatak olarak faaliyet vermektedir. ÇEMATEM 01.12.2021 tarihinden itibaren, 18 yaş altı hastalara poliklinik hizmeti vermekteydi. Bugün itibari ile yatarak tedavi hizmeti başlamıştır.

featured

ÇEMATEM 20 Yatak Rehabilitasyon,12 Yatak Arındırma ve 4 Yatak Detoksifokasyon yatağı olmak üzere toplam 36 yatak olarak faaliyet vermektedir.
ÇEMATEM 01.12.2021 tarihinden itibaren, 18 yaş altı hastalara poliklinik hizmeti vermekteydi. Bugün itibari ile yatarak tedavi hizmeti başlamıştır.

ÇEMATEM sorumlu hekimi Uzm. Dr. Gökçe Yağmur EFENDİ

Çematem çocuk ve ergenlerin madde bağımlılık tedavisinin gerçekleştirildiği bir merkezdir.
Bugün itibariyle merkezimizin yataklı ünitesi hizmete girmiş bulunmaktadır. Çocuk Ergen Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezimizin hizmete girmesiyle birlikte artık Şanlıurfalı gençlerin madde ile alakalı bağımlılık tedavisi görmek için il dışına çıkması gerekmiyor. Merkezimize her türden madde kullanımı olan çocuk ve ergenlerin tedavisini yatarak ve Ayaktan tedavi olarak gerçekleştiriyoruz. Merkezimize başvuran hastalar değerlendirdikten sonra hem aile görüşmelerimiz hem bireysel terapi programlarımız hem de ilaç tedavilerinin takip edildiği farklı polikliniklerimize yönlendirerek tedavilerine başlıyoruz.
Dr. Gökçe Yağmur 18 yaşa kadar madde kullanımı şüphesi ya da kullanım bozukluğu olan tüm hastaların değerlendirilebildiği bir merkeze sahibiz. Eğer çocuğunuzla ilgili bir madde kullanım şüpheniz varsa ya da bu konuda bir tedavi alması gerektiğini düşünüyorsanız çocuğunuzla mesai saatleri içerisinde merkezimize randevusuz bir şekilde gelip başvuru gerçekleştirebilirsiniz.
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü olarak Bağımlılıkla mücadele çalışmaları hiç durmadan devam etmektedir. Bu kapsamda okullarda, camilerde, kuran kurslarında, yaz okullarında ve ev ziyaretlerinde Bağımlılık konusunda eğitimler vermekteyiz. Ayrıca Madde bağımlılığı hakkında farkındalık kazandırılması amacıyla Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü olarak çalıştaylar düzenleyerek alkol, tütün, uyuşturucu ve davranışsal bağımlılıklarının önüne geçilmesini hedeflemekteyiz” dedi.

Şanlıurfa “ÇEMATEM” de yatarak tedavi hizmeti başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir