Şanlıurfa’da 2 Yıldır Felçli Hasta 3 Saatte İyleşti !

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kliniğinde gerçekleştirilen başarılı operasyon ile uzun zamandır felçli olan ve elini parmaklarını hareket ettiremeyen hasta Op. Dr. Mehmet Mesut İnan tarafından yapılan tendon transferi ile sağlığına kavuştu.

featured

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kliniğinde gerçekleştirilen başarılı operasyon ile uzun zamandır felçli olan ve elini parmaklarını hareket ettiremeyen hasta Op. Dr. Mehmet Mesut İnan tarafından yapılan tendon transferi ile sağlığına kavuştu. İleri düzey cerrahi işlem gerektiren ve ilimizde ilk defa yapılan bu ameliyat felçli olan hastalar için umut oldu.

Tendon transferi, fonksiyonunu kaybetmiş olan kas ve tendonun yerine işlev gören başka bir kas kirişinin konumlandırıldığı cerrahi bir işlemdir. Bu işlem ile sinir hasarları sonucu hareketsiz kalan eklemlere eski aktivitesini kazandırmak amaçlanır.

Tendonlar, kaslarla eklemle arasındaki ilişkiyi sağlayan yapılardır. Kasa giden sinirlerde bir sorun oluşması halinde eğer erken müdahale edilmezse, o kasa ait tendonlar çalışmadığı için çeşitli sakatlıklar meydana gelmektedir

Şanlıurfa’da 2 Yıldır Felçli Hasta 3 Saatte İyleşti !

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir