ŞANLIURFAYA MÜJDE!

Seçim sonrası TOKİ'den müjde geldi. Gelen müjdede 1842 TL taksitle ev satışı yapılacağına yer verildi. Başvuru bilgileri yazımızda.

featured

Seçim sonrası TOKİ’den müjde geldi. Gelen müjdede 1842 TL taksitle ev satışı yapılacağına yer verildi. Başvuru bilgileri yazımızda.

Seçim sonrası müjde geldi: TOKİ 1842 TL taksitle ev satışı başvurusu başlıyor İşte şartlar 2023

Son dakika: TOKİ’den 1842 TL taksitle ev.

TOKİ’den son dakika haberi geldi. Gelen haberde TOKİ, 42 ilde ayrı, 1 ilde ayrı konut yapacağını bildirdi. Ankara için yayınlanan son dakika açıklamasında 1842 TL taksitle ev satışı yapılacağı bildirilirken 42 ilde ise yüzde 25 peşin ve 120 ay vade ile konut satılacağı bildirildi.

BAŞVURU ŞARTLARI

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,  Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç)

3. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

4. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 34.000.00TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 34.000.00TL olması gerekmektedir.)

5. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir. Birden fazla başvuru yapılması halinde başvurular geçersiz sayılacaktır.

42 İLDE KONUT SATIŞI YAPILACAK

42 ilde TOKİ konut kampanyası düzenliyor. Düzenlenen konut kampanyasına baktığımızda 550 bin liradan başlayan fiyatlarla konut satışı yapılacağına yer verildi. Satışı yapılacak konutların olacağı iller şu şekilde:

“Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Balıkesir, Batman, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çorum, Denizli, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Isparta, İstanbul, İzmir, Karabük, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Niğde, Osmaniye, Rize, Sakarya, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Uşak, Yozgat ve Zonguldak”

ŞANLIURFAYA MÜJDE!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir