Son dakika: Kredi Kartı Korcu Olanlar Dikkat: Elinizi Çabuk Tutun!

Kredi kartı kullanan, kredi kartı borcu olan milyonları ilgilendiren son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada Perşembe günü Merkez Bankaıs'nın faiz artırımı kararına gitmesinden sonra kredi kartı faizlerinin de ciddi seviyelere çıkacağı bildirildi.

featured

Kredi kartı kullanan, kredi kartı borcu olan milyonları ilgilendiren son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada Perşembe günü Merkez Bankasının faiz artırımı kararına gitmesinden sonra kredi kartı faizlerinin de ciddi seviyelere çıkacağı bildirildi.

Seçim sonrası art arda faiz artırımına giden Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, art arda faiz artırımlarına gitti ve seçimden önce yüzde 8.5 seviyesinde olan politika faizi, kısa sürede yüzde 30 seviyesine kadar çıkarıldı ve rekor seviyelere kadar yükseldi.

Faizlerin yükselmesi ile birlikte 1’lerde olan kredi kartı faiz oranı yüzde 3’lerin üzerine kadar çıkarken yüzde 1.5 seviyesinde olan ihtiyaç kredisi faiz oranları yüzde 3’lere kadar çıktı. Konut kredisi faiz oranları da yüzde 3’lere gelirken taşıt kredisi faizleri yüzde 4’leri bile geçti.

YENİ FAİZ ARTIRIMI, FAİZLERİ ARTIRIR

Merkez Bankası’nın Perşembe günü faiz artırımına gitmesi ile birlikte kredi ve kredi kartı faiz oranları yine artacak.

Morgan Stanley tarafından yapılan açıklamada Merkez Bankası’n ın Perşembe günü faizleri 500 baz puan artıracağı ve faizleri yüzde 35 seviyesine çıkaracağını söyledi.

Son dakika: Kredi Kartı Korcu Olanlar Dikkat: Elinizi Çabuk Tutun!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir