THY’DAN YENİ KARAR!1 MART’A KADAR UZATILDI

Deprem bölgelerinden tahliye uçuşları 1 Mart'a kadar uzatıldı

featured

Deprem bölgelerinden tahliye uçuşları 1 Mart’a kadar uzatıldı.

Türk Hava Yolları (THY) ve Pegasus Hava Yolları, deprem bölgelerinden tahliye uçuşlarının 1 Mart’a kadar ücretsiz olarak devam edeceğini duyurdu. Açıklamada, rezervasyonu olan yolculara öncelik verileceği, boş yer kalması durumunda rezervasyonsuz yolcuların kabul edileceği kaydedildi.

Kahramanmaraş ‘ta meydana gelen ve 11 ilde etkili olan depremlerin ardından bölgeden tahliye uçuşları düzenleyen Türk Hava Yolları (THY) ve Pegasus Hava Yolları bu uçuşlarını 1 Mart’a kadar ücretsiz olarak devam edeceğini açıkladı. THY’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Adana, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Şanlıurfa çıkışlı tahliye uçuşlarımız 1 Mart 2023 tarihine kadar ücretsiz olarak devam edecektir. Tahliye sürecini kolaylaştırmak için havaalanına rezervasyon yaparak gelinmesi gerekir. Rezervasyonu olan yolculara öncelik verilecek olup boş yer kalması durumunda rezervasyonsuz yolcularımız da kabul edilecektir” denildi. Öte yandan Pegasus Hava Yolları da deprem bölgelerindeki illerden yapılan ücretsiz tahliye seferlerinin 1 Mart’a kadar uzatıldığı duyurdu.Şirketin resmi sosyal medya hesaplarından yapılan duyuruda, “Deprem bölgelerindeki vatandaşlarımızın tahliye ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 1 Mart 2023’e kadar tüm tahliye seferlerimiz ücretsiz olacaktır. Tahliyenin hızlandırılması için elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz.” bilgisi verildi.

THY 3 BİN 32 UÇUŞ GERÇEKLEŞTİRDİ Depremin ilk gününden bu yana bölgeye yaptığı uçuşlarla arama-kurtarma ekiplerini taşıyan THY, düzenlediği tahliye uçuşlarıyla 265 bin 754 vatandaşı taşıdı.THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, “Şimdiye kadar deprem ile ilgili bin 516 gidiş dönüş sefer (3 bin 32 uçuş) yaptık. 265 bin 754 vatandaşımızı tahliye ettik. 143 bin 740 kurtarma ekibi ve insani yardım personelini götürdük. 177 kargo seferi ile 10 bin 753 ton yardım malzemesini taşıdık” paylaşımında bulundu.

THY’DAN YENİ KARAR!1 MART’A KADAR UZATILDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir