Vekil Özyavuz’dan Cumhuriyet Bayramı Kutlaması!

MHP Şanlıurfa Miletvekili İbrahim Özyavuz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 100.Yıl Dolayısıyla Bir mesaj yayımladı

featured

MHP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 100.Yıl Dolayısıyla Bir mesaj yayımladı.

Özyavuz Mesajında;

Binlerce yıllık Türk devlet geleneğimiz ile tıpkı zincirin halkaları gibi iç içe geçmiş Türk devletlerinin devamı olan Türkiye Cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmanın gurur, mutluluk ve coşkusunu yaşıyoruz.
29 Ekim 1923, Aziz milletimizin tarihinde unutulmaz bir dönüm noktasıdır. Milletimiz; kadını, erkeği, genci, yaşlısı ve Türk, Kürt, Arap, Laz Çerkez velhasıl etnik kökeni ne olursa olsun bir bütün olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde, zor şartlar ve yokluklar içerisinde, tüm dünyaya Türk milletinin iradesine zincir vurulmayacağını ilan etmiştir. Bin Yıllık kardeşliğin kesintisiz yaşatıldığı Şanlıurfa’mız da Milli Mücadele’ye topyekûn halkıyla düşmana karşı direniş göstererek Cumhuriyet’in kuruluşuna katkı sağlamıştır.
Milletimizin azim ve kararlılığıyla kurulan Cumhuriyetimiz, Tarihteki Türk Devletlerinin kültürel mirası, yönetim aklı ve tecrübeyle biriken zenginlikleriyle 100 yıl boyunca büyümüş, gelişmiş, ilerlemiş ve çağına mühür vurmuştur. Artık “Türk ve Türkiye Yüzyılını” inşa edeceğimiz Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına ulaşmış olmanın heyecanını yaşıyoruz.
Liderimiz Sayın Devlet BAHÇELİ’nin ifade ettiği gibi Türkiye Cumhuriyeti 100. Yıl dönümünde çok daha muktedir, çok daha gelişmiştir. Geçmişin izinde yürüye yürüye bugünün ve geleceğin parlak günlerine mutlaka ulaşacaktır.
Türk ve Türkiye Yüzyılında Türk ve İslam Âleminin Lideri olarak çok daha güçlü bir Cumhuriyet ile Mazlumların Ümidi ve Kurtarıcısı olmak için el birliğiyle çalışacağımıza olan inancımızla başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor,
Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümünü ve tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.

Vekil Özyavuz’dan Cumhuriyet Bayramı Kutlaması!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir