4 Gün Okul 3 Gün Tatil! Okullarda Yeni Dönem Başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı son dakika açıklama yaptı. Okullarda eğitim sistemi sil baştan değişiyor

featured

Milli Eğitim Bakanlığı son dakika açıklama yaptı. Okullarda eğitim sistemi sil baştan değişiyor.

Artık tüm öğrenciler için yepyeni bir dönem başlıyor. Okullar da 4 gün ders 3 gün tatil olacak. İlkokul ortaokul lise öğrencilerine büyük müjde verildi. Hafta sonu tatili uzuyor öğrenciler 3 gün boyunca hafta sonu tatili yapacak. Milli Eğitim Bakanlığı yepyeni bir eğitim modeline gidiyor. Finlandiya modeli eğitim Türkiye’de Tüm okullarda yaygın hale geliyor. MEB son dakika açıklaması ve detaylar haberimizde…

MEB EĞİTİM SİSTEMİNİ TAMAMEN DEĞİŞTİRİYOR

İlkokul ortaokul lise öğrencisi milyonlarca öğrenciye büyük müjde geldi. Artık hafta sonu tatili uzuyor. Milli Eğitim Bakanlığı eğitim sistemini sil baştan değiştiriyor. Öğrenciler için yeni eğitim modeli Finlandiya modeli olacak. Yani okullarda artık 4 gün eğitim verilecek 3 gün tatil yapılacak. Böylece öğrenciler daha fazla dinlenme ve sınavları hazırlanma fırsatı bulacak.Son dönemlerde Finlandiya modeli eğitim Avrupa’yı kasıp kavuruyordu. Birçok Avrupa ülkesi eğitim sistemi olarak bu modeli benimsemeye başlamıştı.

YENİ EĞİTİM SİSTEMİ İÇİN HAZIRLIKLAR BAŞLADI

Türkiye’de de özellikle yaz aylarında hava sıcaklıklarının artmaya başlamasıyla birlikte yeni eğitim sistemi hazırlıklarının başladığı öğrenildi. Milli Eğitim Bakanlığı mevsim değişikliğini ve küresel ısınmayı göz önünde bulundurarak öğrencilerin okulda kalma süresini azaltmayı planlıyor. Böylece Finlandiya eğitim modeline geçilmesi ve okullarda artık tatil Süresinin 3 güne çıkarılması planlanıyor. Yani yeni dönemde okullar 4 gün olacak Hafta sonu tatili 3 gün yapılacak.

4 Gün Okul 3 Gün Tatil! Okullarda Yeni Dönem Başlıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir