AK Parti’de Olağanüstü Kongre 7 Ekim’de

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni A takımını oluşturmak için düğmeye basarken, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ katıldığı yayında partinin olağanüstü kongresinin 7 Ekim'de gerçekleştirileceğini açıkladı.

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni A takımını oluşturmak için düğmeye basarken, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ katıldığı yayında partinin olağanüstü kongresinin 7 Ekim’de gerçekleştirileceğini açıkladı.

Ak parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin sorulara yanıt verdi. AK Parti olağanüstü kongresinin 7 Ekim’de yapılacağını açıklayan Dağ, yerel seçim hazırlıklarına da değindiği konuşmasında adayların kasım ayında itibaren belli olacağını ifade etti.

Adaylar Kasım Ayında Belli Olur

AK Partili Dağ’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle; “Rakiplerimiz değişim tartışmaları yaşarken, biz yerel seçimlere yönelik adımlarımızı atıyoruz. Bu biraz daha mutfak ve hazırlık dönemi. Kasım ayının başları gibi hızla sahaya çıkma dönemi başlar adaylar için.

Güçlü Adayları Ön plana Çıkarama Çalışıyoruz

AK Parti 5 yıl daha iktidarda olacak bir siyaset. Bir kültürümüz var, tecrübemiz var. Yerel yönetimler başkanlığımız lokomotif görevi görür. Mevcut görevde olan belediyelerin performansı takip ediliyor. Hangi adaylarla kazanabiliriz onun çalışması yapılıyor.

CHP’li Belediyelerin Karneleri Zayıflarla Dolu

Mayıs 2023 seçimleri, CHP’nin karne seçimlerinden biriydi. Nüfusun yüzde 50’den fazlasını yöneten belediyeler CHP’de. İktidar yerelde başlar sloganıyla başlamışlardı. Mart 2024 seçimleri CHP’li belediye başkanlarının karnesi olacak. İlk karneyi aldılar, işçi çıkarmayacağız dediler çıkardılar. Bu 5 yıllık süreçte yaptıklarını önlerinde görecekler. Karneleri zayıflarla dolu. Genel başkanlığa aday adayı olan belediye başkanları var ama bir türlü belediye başkanı olamadılar. Mart 2024’te CHP’li belediyelerin önlerine vatandaşlarımız karnelerini koyacak.

AK Parti Bakanlarını Milletvekili Adayı Yapmış

Biz milletimizin her zaman destek verdiği, birinci parti yaptığı bir partiyiz. Sadece nicelik değil niteliği olan da bir partiyiz. AK Parti bakanlarını milletvekili adayı yapmış, bakanlar kurulu yeni arkadaşlardan oluşmuş bir siyasi parti. Kongrede de değişimler olacak. Sessiz sedasız olacak. Karşı tarafın adaylarının fersah fersah ötesinde adaylar yetiştirebilecek bir partiyiz. Her ilde bu işi yapabilecek 5’in üzerinde arkadaşımız var. Veriler var, sahadan dönüşler var. İnşallah bir terslik olmazsa 7 Ekim’de kongremizi Ankara Kapalı Spor Salonu’nda yapacağız.”

AK Parti’de Olağanüstü Kongre 7 Ekim’de

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir