Erdoğan Yerel Seçim Talimatını Verdi!

AK Parti, gelecek yıl yapılacak yerel seçimler için bir plan dahilinde çalışmalarını yürütecek. Bu plan kapsamında, seçmenin nabzı tutulacak, istek ve talepler listelenecek ve raporlar Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak.

featured

AK Parti, gelecek yıl yapılacak yerel seçimler için bir plan dahilinde çalışmalarını yürütecek. Bu plan kapsamında, seçmenin nabzı tutulacak, istek ve talepler listelenecek ve raporlar Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulacak.

AKP gelecek yıl yapılacak yerel seçimler için yol haritasını belirledi. 14-28 Mayıs seçimlerinden sonra parti yöneticilerine rehavete kapılmaması yönünde uyarılarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim çalışmalarının başlaması için talimatları verdi. Buna göre AK Parti, yerel seçim için bir plan dahilinde çalışmalarını yürütecek.

Raporlar Cumhurbaşkanına Sunuluyor

Bu doğrultuda 922 ilçe, 32 bin 260 mahallede seçmenin nabzı tutuluyor. Yurttaşın istek ve talepleri listeleniyor. Hazırlanan raporlar toplantılarda Erdoğan’a sunuluyor.

En Çok Oy Alınan İl ve İlçelere Gidecek

TRT Haber’in aktardığı bilgilere göre, AK Parti yerel seçime  Cumhurbaşkanı Erdoğan genel seçim sonrası başlattığı il ziyaretlerini artıracak, en çok oy alınan il ve ilçelere gidecek. Erdoğan’ın 15 Ağustos’tan sonra en çok oy aldığı Sincik, Gerger, Kahta ve Samsat’a gitmesi bekleniyor.

Kabine Üyeleri Sahaya İnecek

ikinci aşamada şehir buluşmalarına ağırlık verilecek. Kabine üyeleri, MYK ve MKYK üyeleri de sahaya inecek. Şehirlerde sorunlar dinlenip not edilecek.

Kırsalda Yoğun Çalışma Yürütülecek

 milletvekilleri, belediye başkanları ve teşkilat üyeleri etkin çalışacak. Özellikle kırsalda yoğun çalışma yürütülecek. Köylere kadar uzanan ziyaretler planlanacak.

Deprem Bölgesi İçin Özel Çalışma

 deprem bölgesine yönelik olacak. Depremzedeler için özel çalışma yapılacak. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hazırlanan konut projelerinin teslimi hızlanacak. Bölgenin talepleri alınacak, sonuca bağlanacak.

Erdoğan Yerel Seçim Talimatını Verdi!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir