Başkan Arslan’dan Cumhuriyetin 100. Yıl Kutlaması!

Evren Sanayi Kooperatif Başkanı Mutafa Arslan Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

featured

Evren Sanayi Kooperatif Başkanı Mutafa Arslan Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Arslan Mesajında

29 Ekim 1923 günü ilan edilen Cumhuriyetin, Türk Milletini bir arada tutan yüksek bir ideal olduğunu ifade eden Başkan Arslan mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Cumhuriyet, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bağımsızlık, hak, hukuk ve adalet ruhuyla kurulmuştur. Bir uygarlık projesi olan Cumhuriyet özgürlüğün, bilimin ve aklın taşıyıcısı; ulus egemenliğinin teminatıdır. O sadece bir yönetim şekli değil, çağdaşlaşmanın, modernleşmenin, geleceğin, aydınlığın temsilcisi ve bizi birbirimize bağlayan, bizi bir arada tutan bir idealdir.

Milli Mücadele döneminde Erzurum Kongresi’nde zaferden sonra hükümet şeklinin Cumhuriyet olacağını müjdeleyen Mustafa Kemal, Anadolu topraklarının bağımsızlığı ile milletin birlik ve beraberliğini sağlamak için 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyeti ilan etti.

“Sonsuza kadar sürecek aydınlık bir gelecek yaratıldı”

Demokratik ve çağdaş bir yönetim şekli olan Cumhuriyet ile sosyal ve ekonomik yaşamda büyük yenilikler oldu.  Sanayi, bilim ve eğitim gibi alanlarda kalkınmalar yaşandı.

Atatürk’ün önderliği ve Türk Milletinin yüksek fedakarlığıyla kurulan Cumhuriyetimizin 100. yılını yürekten kutluyor, Cumhuriyeti bize miras bırakan başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e, yol arkadaşlarına ve Türk Milleti’ne şükranlarımı sunuyorum.

Başkan Arslan’dan Cumhuriyetin 100. Yıl Kutlaması!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir