Cumhur ittifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı kim olacak? 5 isim açıklandı

2024 yılında yapılacak yerel seçimler için geri sayım devam ederken özellikle AK Parti'de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için hangi ismi tercih edeceği kamuoyu tarafından merakla bekleniyor. Adaylık için kulislerde 5 isim ön plana çıkıyor.

featured

2024 yılında yapılacak yerel seçimler için geri sayım devam ederken özellikle AK Parti’de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için hangi ismi tercih edeceği kamuoyu tarafından merakla bekleniyor. Adaylık için kulislerde 5 isim ön plana çıkıyor.

Türkiye’nin en büyük şehrinde belediye seçimlerinde 5 sene önce Ekrem İmamoğlu seçilmişti. 2024 yılında yapılacak seçimlerde sonucu en merak edilen belediye de yine İstanbul olacak.

 Aday Kim Olacak?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 5 isimle görüşeceği ve İBB adaylığı için bu isimlerden birini göstereceği bildirildi. Kulislerden gelen son dakika bilgilerine göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aşağıdaki 5 ismin düşünüldüğü, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu isimlerle görüştükten sonra karar vereceği öğrenildi. İşte belediye için düşünülen 5 isim:

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca

Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen

Cumhur ittifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı kim olacak? 5 isim açıklandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir