Gençlerin Beklediği Açıklama geldi: Vergisiz Telefon ve Bilgisayar.

Vergisiz telefon ve bilgisayar ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada başvurunun ne zaman başlayacağına yer verildi.

featured

Vergisiz telefon ve bilgisayar ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada başvurunun ne zaman başlayacağına yer verildi.

Gençlere ÖTV’siz, KDV’siz telefon, bilgisayar ve bedava 10 gb internet ne zaman?

Seçim döneminde birçok söz verilmişti. Ev hanımlarına emeklilikten evlilik kredisine, mülakatsız memur alımlarından daha birçok konuya kadar verilen müjdeler için bekleyiş devam ederken gençler, vergisiz telefon, bilgisayar ve 10 gb bedava internetin ne zaman geleceği en merak edilen konular arasında.

Seçim sürecinde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada, “Gençlerimize bir defaya mahsus olmak üzere cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlayacağız, ayrıca aylık 10 GB ücretsiz internet vereceğiz” ifadelerini kullandı.

BAKAN: AİLE VE GENÇLİK BANKASI KURULACAK

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş yaptığı son açıklamada Aile ve Gençlik Bankası’nın kurulması ile ilgili, “Aile ve Gençlik Bankası konusunda ise biliyorsunuz bunun pek çok paydaşları var. Biz Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak kendi payımıza düşen boyutunu enine boyuna çalışıyoruz. Farklı paydaşlarımızla da bunu onlar da kendi taraflarında çalışıyor. Çünkü sadece Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığını ilgilendiren boyutu yok bunun. Ancak ileriki dönemlerde inşallah bu projeyi sonuçlandırarak hayata geçirmeyi ve gençlerimize verdiğimiz bu umut dolu projeyi hayata geçirmek istiyoruz” dedi.

EKİM SONRASI

Ekim ayında meclisin açılmasının ardından düzenlemeler meclise gelecek ve gençlere vergisiz telefon, telefon ve bedava 10 gb internet verilecek. Başvuruların ise Kasım ayında başlaması bekleniyor.

Gençlerin Beklediği Açıklama geldi: Vergisiz Telefon ve Bilgisayar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir