Korkutan haber: Koronanın Yeni Varyantı Çıktı

featured

2019 yılının sonunda Çin’in Wuhan kentinde başlayan koronavirüs salgını her geçen gün daha da yayıldı ve tüm dünyada etkisini gösterdi. Milyonların ölümüne neden olan, dünya ekonomisini felç eden Covid 19, varyant geçire geçire son dönemlerde oldukça azalmış ve grip gibi alışılmış hastalık haline gelmişti. Ancak Fransa’dan gelen son dakika haberi tedirgin etti.

Gelen son dakika bilgilerine göre Fransa’da koronavirüsün Omicron varyantının alt türevi olan Eris’in ülke genelinde yayıldığı bildirildi. Yayılmanın tatil sezonu ile bağlantısının olduğuna yer verildi.

Uluslararası Fransız Radyosu üzerinde yayınlanan haberde, Fransız Halk Sağlığı Kurumu’nun açıklaması yayınlandı. Açıklamada Eris varyantının vaka sayısında ciddi artış olduğu ve en yüksek artışın ise popüler tatil bölgelerinde görüldüğüne yer verildi.

Sağlık Bakanlığının verilerine göre Fransa’da corona şüphesi ile hastaneye kaldırılan kişi sayısında artış gözlemlendiği, şüpheli vakaların önceki haftayta göre 15 ile 74 yaş arası bireylerde yüzde 25 artış gösterdiği bildirildi.

Bu yaş grubunun yanı sıra çocuklarda koronanın daha çok görüldüğü, iki yaşın altındaki bebeklerde yüzde 56’lık vaka artışı olduğu bildirildi. 74 yaş üstü vatandaşlarda ise vaka sayısı yüzde 34 oranında arttı.

31 Temmuz ile 6 Ağustos tarihleri arasında yapılan korona testlerinde pozitif çıkan vakalar şu şekilde:

Nouvelle Aquitaine 789

Occitanie’de 730,

Başkent Paris’in yer aldığı Ile-de-France’de 689

Provence-Alpes-Cote d’Azur bölgesinde 638 pozitif vaka çıktı.

Korkutan haber: Koronanın Yeni Varyantı Çıktı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir