MİT’ten Bir Nokta Atışı Daha!

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet'e suikast için eğitilen Bekir Kına'yı Irak sınırından 150 kilometre içerideki Süleymaniye'de etkisiz hale getirdi.

featured

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet’e suikast için eğitilen Bekir Kına’yı Irak sınırından 150 kilometre içerideki Süleymaniye’de etkisiz hale getirdi.

Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı (MİT), Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet ve MİT mensuplarına suikast için eğitilen “Bawer Botan” kod adlı Bekir Kına’yı, Irak sınırından 150 kilometre içerideki Süleymaniye’de etkisiz hale getirdi.

2019’da Örgüte Katıldı

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, 2019’da Irak’a giderek örgüte katılan Kına, bugüne kadar İran ve Irak’ta terörist faaliyette bulundu.

Suikast Eğitimi Alırken Etkisiz Hale Getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri, emniyet ve MİT mensuplarına suikast için Türkiye’ye yaklaşık 150 kilometre mesafedeki Süleymaniye’de eğitildiği belirlenen Kına’ya, kısa ve uzun namlulu silahlarla yoğun talimler yaptırıldığı ve kaçak yollardan Türkiye’ye gönderilmek istendiği belirlendi. Bunun üzerine harekete geçen MİT, terörist Kına’yı suikast eğitimi aldığı sırada operasyonla etkisiz hale getirdi.

MİT’ten Bir Nokta Atışı Daha!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir